Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 12 éves vagyok és már vannak...

12 éves vagyok és már vannak jelei a menstruációnak úgy értem h lassan meg fog jönni tapasztalom has fájás, szőrösödés, cici nőlés XD nem korai még? Bár azt mondják az ismerőseim h nekik is ilyen korba jött meg. Szóval nem korai még?

Figyelt kérdés

2012. szept. 23. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Szia! :) Egyáltalán nem korai, hiszen sok kislány már 9 évesen menstruál. Viszont lehet, hogy Te sem mostanában fogsz menstruálni, de 16 éves korodig nem is kell aggódnod.
2012. szept. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem korai. Ki korábban, ki pedig későbben ér. Mindenkinél eltérő. Ismerek olyan lányt, aki már 10 évesen menstruált, és egy másikat is, akinek 18 éves korában jött meg először.

Úgyhogy majd neked is eljön az időd, addig is örülj, hogy nem szenvedsz a menzesz miatt. :)

2012. szept. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem korai. Ahogy változik, fejlődik a világ, a nemi érés is egyre korábban jelentkezik.

Átlagosnak számít, ha 12 évesen jelentkezik az első menstruációd.

Nekem anno a 12-ik szülinapomon jelentkezett a barnás váladékozás. Így indult az első, onnantól havonta jelentkezett, de már rendes vér. Nagyon büszke voltam, hogy nagylány lettem!

A fejlődésed teljesen normális ütemben zajlik!

2012. szept. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nem, egyáltalán nem korai. viszont az sem gond, ha csak 16 éves korodban jön meg.
2012. szept. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
nem korai :) viszont nem biztos hogy megfog jönni mert ez attól is függ hogy van-e folyásod és ha van is akkor mióta? nekem 1 év folyás után jött meg a mensim :) és ismétlem: egyátalán nem korai, nálunk már majdnem az összes lánynak megjött az osztályból (6. -os vagyok) és én nekem is májusban jött meg :) 12/L
2012. okt. 1. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
már barnás sárgás folyásom van :)) amúgy már egy féléve van meg ez :))
2012. okt. 2. 17:31
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
ohh előző vok :) ha van már barna folyásod akkor sztem megfog hamarosan jönni :) remélem hogy nem fog fájni neked! :-) 12/L
2012. okt. 3. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
sziaa :)) sztem is ;)) köszi mindnekineeek :) 12/L
2012. okt. 3. 09:56
 9/11 anonim ***** válasza:
igen hamarosan meg fog jönni.Remélem nem leszel nagyon hasfájos!:)
2012. okt. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát valószínű de :(( mert ilyenkor is szokott néha fájni a hasam.. :/
2012. okt. 4. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!