Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt már olyan, akiről kiderül...

Volt már olyan, akiről kiderült endokrinológiai vizsgálat után, hogy semmi komoly baja nincs?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__32036..


Pár napja írtam ezt a kérdést ki. Kaptam is két választ, amiből megtudtam, hogy ezen a vizsgálaton vért vesznek meg ilyesmik, szóval semmi komoly. Utánanéztem ennek és rájöttem, hogy a vérvétel azért kell, mert így tudják megállapítani, hogy van-e PCOS-d vagy nincs. Ezt azért mondom, hogy lehet valakinek több tünettel illetve kevesebb tünettel is lehet PCOS-ja. Tehát az a lényeg, hogy magadnak nem diagnosztizálhatsz biztosra semmit.


Ezért kérdezem, hogy létezik-e olyan, hogy nekem ez után a vizsgálat után megmondják, hogy nincs PCOS-m, csak genetikailag "szőrösebb" vagyok? Meg egyébként nem egyből sötét szőr nőtt ki a lábamon, először csak szőke volt, csak miután leborotváltam azután lett ilyen... :/



2012. júl. 19. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet persze. De azért az erős szőrzet, túlsúly és pattanások együtt gyanúsak.
2012. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
A borotválással erősebb lesz a szőr. Szerintem ez nincs összefüggésben a PCOS-sel, de ettől függetlenül nem árt elmenni egy ilyen vizsgálatra. Ki tudja mire rá nem m jöhetnek belőle?
2012. júl. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves #1!


Ne ilyen tizenakárhánykilós súlyfeleslegre gondolj, hanem csak néhány kiló plusz van rajtam... szerintem én az "a van mit fogni rajta" kategória vagyok.


A szőrösödés, hát azt hiszem nem lenne azért ilyen, ha mindig epilátorral csináltam volna. Az előtt sem "láthatatlan szőreim" voltak, de szerintem a borotva meg a krém is részes abban, hogy ennyire ilyen lett :(


A pattanásaim meg amióta többször fogom össze a hajam kezdenek elmúlni, kevesedni meg segít hogy néha-néha megyek strandra is, és napozok.


Igazából még a rendszertelen mensi az, amiért aggódnom kell.


De emellett örülök neki, hogy a hajam nem hullik, vagy nincsenek cisztáim, nincs barnás durva felületű bőrelszíneződésem, a vérnyomásom általában rendben szokott lenni :)

2012. júl. 19. 21:42
 4/7 anonim válasza:

De jó ez a kérdés, ilyet keresek már régóta.


Enyhe szőrősődés, inkább pihéket mondanék, pl. deréktájékon (hátul) elég sok van. Meg a mellemmen is, ott jó pár sötét szőrszál, de az már tini korom óta ott van. Na meg a pattanások is, már tini korom óta, a vállamon, arcomon.

Hasra hajlamos vagyok hizni, de ez is a terhességek után, szóval már nehezebben fogyok, de 30 felett vagyok.

Az édesség utáni vágyat meg nehéz megfogalmazni, nem remegek érte, de kivánom.

Tesztet kitöltöttem, és az irta ki hogy gyanus.

Most akkor mi van. A dokim biztos hogy nem fogja kérni. Viszont volt nemrég egy missed ab-om, elhalt baba miatt. És a PCOS okozhat ilyet is. Persze még ezer más dolog. De jó lenne ezt is kizárni.

A ciklusaim rendben, van két gyerekem, a terhesség velük rendben volt. És mindhárom baba egy alkalomból, az első hónapban fogant.

Szerintetek? IR-es attól még lehetek, ha a ciklusom rendben.

2012. júl. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De mennyi idős vagy?
2014. szept. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meg en borotváld a lábad -
2014. szept. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jav. ne bortváld le a lábad
2014. szept. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!