Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nők Lányok szenved valaki...

Nők Lányok szenved valaki közületek androgén hormon túltengésben?

Figyelt kérdés

Androgén:férfi nemi hormon.Én már 9 éve szenvedek ebben a betegségben és elneveztem női átoknak.Akinek ez a betegsége van az tudja miről beszélek:hajhullás,főleg fejtetőről,fejbőr irritáció,szőrösödés,fogromlás,pattanások egyéb ínyencségek.

Arra gondoltam hogy Akinek ez a betegsége van itt megoszthatná leírhatná mikor kezdődött milyen negatív élményei vannak/érték az életben emiatt.Milyen kezeléseket kapott,vagy egyéb praktikákat amik segítenek ilyen helyzetben.



2012. szept. 23. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg nem túl sok a gondom,de serdülőkoromban olyan iszonyatosan pattanásos voltam 8 éves koromtól 16 éves koromig,hogy azt szinte el sem lehet képzelni.Az arcbőröm rettentően meg lett gyötörve kozmetikus meg a szüleim(meg néha saját magam)által,ez meg is látszik.A sajnálatos szőrösödést azért némi szőrtelenítés által lehet kezelni.A karomról nem vagyok hajlandó szőrteleníteni,mert nagyon fájdalmas és nem érdekel,akinek nem tetszik,nem nézi.(mondjuk nekem sem tetszik,főleg,hogy 4(!) cm hosszúak a szőrszálak,de szerencsére nagyon fakó színűek és nagyon vékonyak.)Semmilyen hormonális kezelésben nem részesültem,szerencsére.
2012. szept. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Úristen 8 évesen már pattanás,nem lehetett könnyű,de szerencsére kinőtted,ez a jobbik eset,mert sajnos vannak nők akiket még 25 sőt 30 évesen is érint a pattanás nekem pl 12 éves koromban kezdődött,tele volt az egész arcom,de sosem bántottam őket így nem lett heges az arcom,most is vannak szép számmal pattanásaim de szerencsére nyom nélkül gyógyulnak.
2012. szept. 24. 00:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Bár már nem aktuális ,de azért leírom az én esetemet.

19 éves lány vagyok. Ez az egész olyan 9-10 éves koromban kezdődött, akkor még csak pár darab,amolyan tini pattanás volt rajtam. Édesanyám már akkor is furcsálta,így hát amikor voltunk dokinál,megkérdezte,hogy mégis ezzel mit lehetne kezdeni ? A válasz Csak annyi volt,hogy ez szimpla serdülőkori tünet,majd ELMÚLIK (?) Hát persze :D


Azóta hiába jártam bőrgyógyásznál, az is 2 méterről vizsgált meg, rá se kérdezett ,hogy mióta vannak ezek, mikor jön ki erősebben, semmi.

Ebben az a röhej,hogy ápolónak tanulok, és azért szégyen ,hogy belénk magoltatják(jogosan),hogy hogy kell megvizsgálni egy embert NORMÁLISAN , de ő úgylátszik hiányzott pont azon az órán. Egyetlen egy bőrgyógyász sem vizsgált meg normálisan, csak hümöggött,aztán felírt egy katyvaszt ,ami jó kis alkoholos(előtte mondtam,nekik ,hogy azok csak rontanak a helyzeten-hát hiába).A hátamon,vállamon,melkassomon is ugyanilyen a helyzet.


Az első bőrgyógyászomnál antibiotikumot kaptam , tök feleslegesen,mint kiderült, mert erre a betegségre( olajos-korpás szeborreás bőr,androgén túltengés) nem hat, ugyanis ez hormon probléma. Szóval azóta csak rosszabb.


A legelszomorítóbb,hogy ez nem kezelhető teljes mértékben ,csak enyhíthető. Enyhíteni lehet például tisztítókúrákkal,salaktalanítással,kemodogén szerek kiiktatásával.

Fejbőr irritációm és hajhullásom még nincs hála a jó égnek


10-13 éves koromig ilyen volt a bőröm :

[link]


14-15 éves koromban:

[link]


Most :

[link]


Ilyen kínokat,amilyeneket mi élünk meg, senkinek sem kívánok.

2014. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!