Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Barátnőm abba hagyta a fogamzá...

Barátnőm abba hagyta a fogamzásgátlót és elég drasztikus változásokon ment keresztül, pár hónap alatt iszonyatosan elhízott és erősen elkezdett szőrösödni (hát, mell, arc). Nem lehet ezt valahogy visszafordítani?

Figyelt kérdés
MRávettem a diétázásra, plussz kilóktól megszabadul, de a túlzott szőrösödés? Hormonkezelés? Vagy valami?

2012. szept. 9. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Menjen el endokrinológushoz....

Még hogy a tablettának nem lehetnek negatív hatásai. Hát ennyit erről.

2012. szept. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha abbahagyta akkor nem jut már a szervezetébe hónapról hónapra az a nagyon minimális hormon sem,ami a fogamzásgátlóban van.Ergo kamu a kérdés,kedves Klitorisz,mert ha azt írtad volna,hogy mikor elkezdte szedni akkor hízott el és szőrösödött az is nagy baromság,mert bár a hízás előfordulhat de a szőrösödés ennyi hormontól kizárt.
2012. szept. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Második: közel sem lehetetlenség a kérdése.


Vannak antiandrogén fogamzásgátlók, például Diane35, Cypromix, illetve modernebb drospirenon tartalmúak, amik szintén kicsit antiandrogén hatásúak, pl Volina, Yadine.


Ezek szedése alatt kevesebb a pattanás, kisebb mértékű a szőrösödés, stb, viszont amikor abbahagyják, akkor ezek többszörösen jönnek elő.


Ezért nem szabad pattanásokra Cypromixet szedni, mert később ugyanolyan lesz az arcbőr vagy még csúnyább.


Kérdező: endokrinológushoz kell mennie a barátnődnek, de nagyon gyorsan!!

2012. szept. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

56%-os: Igen nagy tévedésben élsz.

A tabletta leállítja a petefészkeket, a ciklust. A petefészek hormontermelése szünetel, csak a tablettából jut hozzá a szervezet.

Ha abbahagyja, akkor a szervezetnek újra kell indítania az egészet. És ez bizony nem mindig sikerül.

Bizony lehet ez a hormonzavar a tabitól.

2012. szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
20:26-os! Én 3 évig szedtem /pedig csak fél évig lehet,de ezt későn tudtam meg/ Cypromixet és az abbahagyása után csupán annyi változás ment végbe rajtam,hogy kisebb lett a mellem,ami nyilván a Cypromixben lévő hormonok miatt nőtt meg. Akkor valószínűleg nem vagyok elég tájékozott ebben a témában,bocsánat érte. Nem hallottam még olyanról,hogy valaki attól hízott el,hogy abbahagyta,de ezekszerint akkor ilyen is van.Mindig tanul az ember!
2012. szept. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A ciklusa normális? Vércukorszintje? Hormonvizsgálaton volt azóta? Szerintem nagyon gyorsan keressetek fel egy endokrinológust!
2012. szept. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sajos én is ebben szenvedek, csak nekem van még pár tünetem..Nyirokcsomó megnagyobbodás, bár én olyan szőrös nem lettem és nem is sokat híztam! Viszont ettől is megnagyobbodhatnak a nyirokcsomók és fájhat a lép is vagy annak közelében?
2012. szept. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kopasz55 ***** válasza:
Olyan alacsony a mai fogamzásgátlók hormontartalma, hogy semmi bajod nem lesz. Egyébként sem az a hormon van benne amire te gondolsz... A fogamzásgátlók úgy működnek, hogy a női szervezet azt hiszi magáról, hogy terhes. Ezért nem senek teherbe, A ciklus vége felé pedig amikor abbahagyja a szedését vagy azokhoz a meghatározott tablattákhoz ér amiktől kap egy lórúgás szerű ösztrogén adagot és megjön a mensese. Az érzést hogy nő vagy férfi valaki nem a hormonok határozzák meg, az oviban a fiúk fiusak a lányok lányosak pedig nincs még nemi hormon... A tansznemüek sem az érzés miatt szedik ---nem a fogamzásgátlót hanem ösztrogént --- hanem hogy nőies izomzatuk és nőkre jellemző zsirpárnáik legyenek. Neked inkább a klimaxtól szenvedő nőknek készült gyógyszereket kéne szedned az az ösztrogén pótlássára szolgál. De egy hereeltávolítás mindenképpen kell hozzá, mert a szervezeted úgyis többlethor,om termeléssel ellensúlyotta a dolgot... Lehet egy szőrös agresszív állat leszel tőle???
2012. dec. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!