Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Folyamatosan visszatér a...

R.Anitaaa kérdése:

Folyamatosan visszatér a hüvelygomba! Intim mosakodót használok, napi többször tusolok! A doki felírja a gyógyszert elmúlnak a tünetek, viszont folyamatosan folyásom van! Mitől?

Figyelt kérdés

Aztán újra előjön(viszkető,égő érzés)..megint elmegyek dokihoz..a folyás marad és ez így megy már régóta!

Kapcsolatban élek!



2012. szept. 25. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy pont a túlzott tisztítás a baj, mert nem csak a káros baktériumokat ölöd így meg, hanem azokat is, amik védenék a hüvelyed.
2012. szept. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Takács Jánosné ***** válasza:
100%
Talán a túlzott mosakodás sem jó mert megöli a természetes hüvely flórát a candida -diéta segíthet.
2012. szept. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Dr.Dolhay féle hüvelyöblítőt használok!Hallottam,hogy nem szabad sűrűn mosni,ezért heti 3x használom..
2012. szept. 25. 13:19
 4/13 A kérdező kommentje:
Utána nézek a diétának,mert még nem hallottam róla!Köszi
2012. szept. 25. 13:20
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Hüvelyöblítőt, irrigálást nagyon gyorsan felejtsd el!!! Nagyon nagyon gyorsan, így is már károkat okozott. A hüvelyöblítéssel szépen kimosod a hüvely normál mikroflóráját is, ami pontosan a fertőzések ellen hivatott védeni. Hiába tejsavas cucc, stb, a vízzel akkor is kimosol mindent. A hüvely öntisztuló szerv, semmiféle átöblítést nem igényel! Intim mosakodó is nagyon gyakran ludas. Maradj a sima víznél és a babtusfürdós, nagyon gyengéd tisztításnál. Természetesen csak külsőleg áttörlőd magad. Napi kettőnél többet ne tusolj, vagy, ha igen, akkor csak víz érje a külső nemi szerveket.

Tangát, tampontiktasd ki. Ugyanúgy a szoros, ne szellőző ruhadarabokat. Nagy wc után mosd ki a popódat vízzel. (kívülről)

A párodat is kezelni kell gomba ellen függetlenül attól, hogy van-e tünete. A doki felír neki is gyógyszert, csak szólj neki, ha erre nem gondolna.

Emellett van egy hüvelytabletta, ami gynofloor néven fut. Ez probiotikumot tartalmaz, hat egymás utáni este kell felhelyezni egy kúpot. Értelemszerűen ekkor kerüljétek a nemi érintkezést.

Menzesz előtt, ha szexeltek, akkor érdemes uténa laktofeel hüvelygélt felfecskendezni éjjelre. Ez erős tejsavas cucc, segíti a hüvely ph-ját savason tartani.

Diéta nagyon jó, ha csökkented a szénhidrátartalmat. Bár szerintem nem sok köze van ennek a hüvelygombához, de ártani nem fog.

2012. szept. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Az előző válaszadóval a lactofeelen kívül minden egyes szóval, mondattal egyetértek! Ezeket betartva javulhat a helyzet!

Én még annyit hozzátennék, hogy a lemosó, amit használsz, nem ismerem, de ha megfogadod, a tanácsomat, utána nézel a frezyderm ph4 lemosó habnak. Nekem ez és a gynoflor tette helyre az évekig visszatérő problémáimat, azóta nem is volt nagyobb gondom.

2012. szept. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A laktofeelt nekem az orvosom ajánlotta a gynoflooron kívül és nagyon bejött.
2012. szept. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Szia! A többiekkel egyetértek, viszont még egy dologgal kiegészíteném...

Sajnos a fehérneműknek nem elég a mosás, vasalni is kell, ugyanis a gombák nem pusztulnak el a mosás során.

Remélem tudtam segíteni!

2012. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A válaszom melyik részével nem értett egyet az, aki volt olyan szíves lepontozni?
2012. szept. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves előző Válaszoló! Sajnos sokan vannak akik sportot űznek abból, hogy a normális és hasznos válaszokat lepontozzák. Azt tudom, hogy én inkább felpontoztalak, azaz a zöld kezet nyomtam. Engem is sokszor pontoznak le, de ez nem érdekel, mert a lehető legjobb szándékkal válaszolok a kérdésekre. Csak segíteni akarok! Te segíteni akartál a Kérdezőnek a legjobb szándékod szerint, és csak ez számít!
2012. szept. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!