Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek megjöhet a menstru...

Szerintetek megjöhet a menstruációm? Vagy fehér folyás nélkül is megjöhet? 12/L

Figyelt kérdés
még nincsen fehér folyásom, de már nagyon sokszor görcsöl a hasam, gyors hangulat változásaim is vannak... és ilyesmik.előre köszi a válaszokat!:)

2012. szept. 25. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első menstruáció előjelei még korántsem hasonlóak az érett nőként tapasztalt vérzés előtti tünetekhez, viszont enyhe hasfájás, görcsök már első alkalommal is megelőzhetik a menzeszt. A tinédzserkorba való átlépéssel természetesen együtt járó hangulatingadozásról és hormonális zűrzavarról gyakran nehéz megállapítani, hogy az első menstruáció előjelei-e, vagy csupán élettani sajátosságok.

Általában az első menstruáció előtt 6-18 hónappal megjelenik a hüvelyváladék, ami fehér vagy egy kicsit sárgás színű.

Vannak lányok, akiknél mindenféle előzetes testi tünet, görcs vagy fájdalom nélkül érkezik az első vérzés.

Gyakori az is, hogy csupán barnás, alvadt vér távozik az első egy-két alkalommal.

A fejfájás, esetleges hányinger, időnként fellépő erős deréktáji fájdalom, hasmenés, alhasi görcsök sokszor csak a későbbi ciklusok alkalmával jelennek meg.

2012. szept. 26. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az hogy görcsöl a hasad meg hogy hangulat változásaid vannak az nem biztos hogy a menstruáció jele.Egyébként kell hogy legyen fehér folyásod ha ez olyan 1-2 évig van meg testileg is érett vagy akkor utána már bármikor megjöhet a menstruációd.De ne aggódj ha mégsem jönne meg hidd el nekem nem olyan jó.16 éves korodig még van idő,de ha akkor se jönne meg akkor menj nő gyógyászhoz!!!A lehet legjobbakat kívánom neked!12/l
2012. szept. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
Más jele sincs a nemi érésnek rajtad?
2012. szept. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,16 éves korodig nem kell de ha akkor nem jön meg akkor menj nőgyógyászhoz!De 12 évesen még rá érsz hidd el nem tul jó mindig nézni h em e ázol át,van aki olyan nehezen viseli h alig tud megmozdulni.Es a nemi éres jelei jelentkeztek már?Nem muszály fehérfolyásnak lenni a nővéremnek meg nekem is fehérfolyás nélkül jott meg.persze ez ritkább.
2012. szept. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
szőrösödés.. de még a mellem sem nő, pedig nem is a , hogy alacsony vagyok vagy ilyesmi, és ez eléggé zavar.. de köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 27. 07:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ha még nem nő a melled,hova akarsz menstruálni? legalább 14-15 évesen fogsz! nekem 3 éve(!) nő,11 éves korom óta és csak most hétvégén jött meg először...mellesleg folyásom 2,5 éve van.

14L

2012. okt. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!