Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezek a fehér darabok normálisa...

Minii Vikii kérdése:

Ezek a fehér darabok normálisak ott lent? O. O

Figyelt kérdés

Minden este amikor fürdök, kitisztítoma hüvelyemet is az ujjammal. Nem használok ilyen intim mosakodószereket, mert az csak ártana. Szóval amikor tisztítom ilyen fehér darabokat szedek ki.:O ez normális?

15L



2012. szept. 25. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Az nem normális, hogy felnyúlsz magadnak mosakodás közben. Ez nem egészséges, mivel a körmöd alatt lehetnek baktériumok, könnyen kaphatsz ettől fertőzést. És a hüvelyflóra is felborulhat a lúgos szappantól/tusfürdőtől, mivel a hüvely pH értéke inkább savas. Nem kell felnyúlogatni, nem leszel attól tisztább. Az intim mosakodók pedig nagyon is jók, azok savas bázisúak. Azzal sem kell felnyúlni, csak azzal mosd meg lent.
2012. szept. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Ha kellemetlen a szaga, vagy csípő, viszkető érzésed van, akkor baj. De tényleg ne tisztítsd a hüvelyed! Kívül mosd csak a puncid.
2012. szept. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Én is felnyúlok zuhanyozás közben. Amióta ezt bevezettem teljesen tiszták a nőgyógyászati keneteim, sehol egy gyulladás, korábban pedig voltak problémáim. Szerintem, ha nem nagy a körmöd, nyugodtan. Én csak javasolni tudom!!! A hüvely váladék színe függ attól, hogy a ciklusodban épp hol tartasz. Ha darabos, nem biztos hogy rendben vagy, lehet, hogy egy nőgyógyászati vizsgálatra el kellene menned.
2012. szept. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Előző vagyok, még annyi, hogy csak tiszta, folyó vizet használok, semmit tusfürdőt. Nekem a nőgyógyászom ellenzi az intim mosakodókat!
2012. szept. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Normális esetben nem kell tisztítani a hüvelyt, mert magától tisztul. Szerintem inkább hagyd abba, mert a fehér darabkák attól is lehetnek, hogy ott is tisztítani akarod magad. Az intim lemosókkal - amelyek minőségiek(!) - semmi baj nincs! Nem ártanak, nem véletlenül lettek kitalálva. A frezyderm gyógynövényes intim lemosóit ismered? Utánaolvashatnál! :)
2012. szept. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!