Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet, hogy méhnyakrákom van?

Lehet, hogy méhnyakrákom van?

Figyelt kérdés

- vérzés a hüvelyből nemi aktus közben, után (kontakt vérzés)

- fájdalom a méhszáj területén aktus közben

- rendszertelen igen kevés vérzés

- alhasi panaszok

- szokatlan hüvelyi folyás


1. A daganat kialakulását jelzi a rendszertelen vérezgetés. A vérzés jellemzően élénk piros színű, és gyakran jelentkezik nemi aktus kapcsán.

2. Gyakori a sárgás és kellemetlen szagú hüvelyi folyás, mely olykor véresen festékezett, úgymond "húslészerű" is lehet.

3. Ha a daganat a méhüreget elzárja, akkor erős alhasi fájdalmat okozhat a menstruációs váladék méhüregen belüli felgyűlése el is gennyedhet és szeptikus állapotot okozhat.

4. A daganat növekedésével egyre gyakoribb a deréktáji fájdalom, fájdalmas közösülés széklet- és vizeletürítés.

5. Előrehaladott stádiumban a daganat betör a hólyagba és/vagy a végbélbe, ami a hüvely, a hólyag és a végbél közötti sipoly kialakulását eredményezi. A daganat leszoríthatja a húgyvezetéket, a vesemedencében vizelet gyülemlik fel.

6. A beteg halálát leggyakrabban szepszis vagy jelentős érkárosodásából eredő elvérzés okozza.


szóval, ebből nekem rengeteg van..

ritkán, de szoktam vérezni aktus után. Olyan, húslé szerű, nem élénk. Aktus közben szokott fájni hol a jobb, hol a baloldalt a hasam, de néha olyan érzésem van, mint aki fel van fazva, a hugyhólyagom fáj.

Menstruációmkor igen kevés vérzésem van, általában 4 napig élénk piros, és napi 2-3 normál tampon elég. Utána 3 napig barna folyásom van. Fehér folyásom pedig sok, néha ragacsos, de nem túrószerű. Hol sárga, hol fehér, hol átlátszó. Szagra hol édes hol csípő.


voltam nőgyógyásznál, de elég bunkó volt. Viszont nyilván, ha méhnyakrákom lenne, azt megállapította volna, még ha csak egy átlagos évi vizsgálatra mentem, igaz?

hipochonder vagyok kicsit, viszont fura hogy ennyi tünet megegyezik.. Pár tünetet mondtam a dokinak de nem nagyon tudott rá mondani értelmes választ. Mondjuk 22 éves vagyok, eddig 3 fiúval létesítettem szexuális kapcsolatot..elvileg sok partnernek kellett volna lennie, nem? Meg ezek nem egy éjszakások voltak.


2012. szept. 26. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

-Ha voltál orvosnál, és nem állapított meg méhnyakrákot, akkor nem is vagy az.

-Ha nem jött be az orvos akkor tessék másik orvoshoz menni.

-A méhnyakrák kialakulásához nem kell sok szexuális partner.

- Ha ennyire hipochonder vagy akkor tessék kérni méhnyakrák szűrést.

2012. szept. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szánj rá némi pénzt és keress fel egy magán nőgyógyászt.

Ha sima rákszűrésre mész el, ha rákos lennél, azt azonnal jeleznék. Viszont nem igazán egészséges jelek azok, amiket leírtál. Egy alapos vizsgálattal kideríthetik az okot.

2012. szept. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy van!

Nincs inkább éhszájsebed?

Bár azt látnia kellett volna a dokinak, de ha bunkó volt, lehet, hogy szart is az egészre.

2012. szept. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

menj el egy másik dokihoz, és csak annyit mondj hogy aktus után vérzel.. a dokik nem szeretik az öndiagnosztizáló betegeket, főleg akkor nem ha még hipochonder...


volt hogy énis véreztem aktus után elmentem dokihoz megnézett, vett kenetet hogy ha már ott vagyok akkor néz egy HPV-t is (ez a virus nemi uton terjed és ez miatt alakul ki a méhrák-már ha nem áttétes) kiderült a vizsgálat közben hogy volt egy kis méhszáj sebem - jóformán természetes dolog, a hüvely és a méhben más fajta sejtek-szövetek találhatók, és néha a ezek kitolják egymást- leecsetelte és utána nem volt semmi bajom

2012. szept. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha bunkó volt az orvos, menj másikhoz! Viszont ne gondolj a legrosszabbra! Minden jót kívánok Neked!!! :)
2012. szept. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Dehogyis van!

A méhnyakrák kialakulásához min 5 év kell, addig azt észre kell venni, ha jársz szűrésre.

Az orvost cseréld le!

2012. szept. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Csináltass egy rákszűrést, ha gond van jelzik. Visszamész és megbeszélitek a továbbiakat. Nekem is voltak tüneteim, "méhszájsebem" van. Járok rendszeresen szűrésre, tavaly novemberben hívtak vissza először, jövőhéten már metszik is ki a gyanús részt. No para. Rendszeres szűréssel a baj megelőzhető.
2012. szept. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát. Amikor kiirtam a kérdést, már majdnem sírtam, hogy ez a bajom. De kicsit megnyugodtam, hogy írtatok. Meg a párom is nyugtatott. Mindenképp fogok egy másik orvost keresni, mert ez borzasztó. El is felejtettem, hogy egyszer voltam vizsgálaton és 2 hét múlva kellett visszamennem. A papírra rá volt írva, hogy kismedencei ultrahangra kell mennem, de ő írta rá kézzel és rövidítve, csúnyán, így nem tudtam mi az, és nem is foglalkoztam vele..amikor visszamentem, kérdezte h hol van arról a papír, mondom nem tudtam h el kell mennem, erre ő azt mondta hogy nem vagyok normális és hogy menjek ki innen és amíg nincs ultrahangrol papír, ne merjek visszamenni...azóta mondjuk nem voltam se nála se sehol, viszont nemsokára fogok menni egy másikhoz a problémáim miatt. Csak annyira kellemetlen amúgy is nőgyógyászhoz menni, ez a régi orvos meg még rá tesz egy lapáttal. Pedig nő, úgyhogy lehetett volna kedvesebb is..:(

Még egyszer köszi a válaszokat!

2012. szept. 27. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!