Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Előfordulhat, hogy méhnyakráko...

Előfordulhat, hogy méhnyakrákom van/lesz? Veszélyeztetett vagyok ez alapján (lent)?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a méhnyakrákot nem csak HPV okozhatja, tehát nem csak akkor lehet, ha szexuálisan aktív vagy, bár igaz, akkor nagyobb az esély. Hanem okozhatja gyakori genitális (nemi szervi) fertőzés és/vagy gyulladás azokon a területeken. Nekem úgy 15 éves korom óta állandó problémám ez (arra gyanakszom, hogy egyszer egy elég koszos tóba belementem, és ott szedhettem össze, esetleg antibiotikum borította fel az egyensúlyt); folyton visszatér, és bár 3 különböző dokinál voltam, egy se vizsgált meg rendesen (nem vett kenetet), hanem csak rámondták, hogy gomba, fölírtak kúpot/1 darabos gyógyszert meg krémet és mehettem isten áldásával. De pár hónap múlva már jött is megint, vagy el se múlt. Úgyhogy megpróbáltam itthon kezelgetni magam (cickafarkfűtea és ülőfürdő, grapefruitmag-csepp + elkezdtem nem borotválni magam ott), és ha javultak is a tünetek néha, nem szűntek meg soha és mindig visszajöttek.

Ezek után már nem nagyon bíztam a dokikban, meg a mostani dokim csak 2hetente rendel itt, és bár ő rendes, szó ami szó, nem mentem el hozzá, pedig lehet hogy kellett volna már 3-4 hónapja. Most keddre végre van időpontom, úgyhogy elmegyek. Egyébként mikor múltkor voltam, kérdezte, hogy szűz vagyok-e, mondtam, hogy igen, erre oké akkor nem csinálok még méhnyakrákszűrést. Most szeretném megkérni, hogy csináljon, de félek hogy a "szűzségemre" való tekintettel nem csinál, mondván úgysincs. De mi van, ha van az előzményeket tekintve? Annak már komolyabb tünetei lennének? Kérlek segítsetek! Most nem arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan tudtok lecseszni, hanem segítséget várok, hogy kicsit megnyugodjak keddig.

Köszi előre is

17/L


2011. jún. 2. 17:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a kicsit hosszú leírásért... :)
2011. jún. 2. 17:59
 2/6 anonim ***** válasza:
Most kaptam a háziorvosomtól papírt, méhnyakrák elleni oltásról, hogy 25 éves korig fél áron be lehet oltatni magunkat, 3 oltás kell, az első 15000ft a többit nem tudom, csak egy negatív citológiai lelet kell hozzá!!! Azon rajta van, hogy hpv nélkül nincs méhnyakrák, de nem minden hpv okoz méhnyakrákot, szerintem nyugodj meg, és ha van rá pénzed oltasd be magad!!!
2011. jún. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, kifelejtettem, hogy be vagyok oltva. :) De ez igazából mindegy abból a szempontból, hogy még úgyis szűz vagyok, tehát nem a HPV okozta méhnyakráktól félek.
2011. jún. 2. 18:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs olyan méhnyakrák, amit nem hpv okoz, orvosi papíron van rajta, tegnap kaptam!!!!!!!!!!!!!
2011. jún. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg az orvost, ő többet tanult azért erről, mint ezen az oldalon válaszolgatók zöme, vagy akármilyen reklámfecni. De még ha nem hpv-s eset is lenne, akkor se hiszem, hogy a te korodban kialakulna. Megjegyzem fertőzés, gyulladás lehet hpv tünete is elvileg, szóval ez a mondat értelmetlen, amolyan fából vaskarika. :D Nyugi. Ha lenne ilyen eset, akkor csinálnának rákszűrést, ha szűz vagy is, nem?
2011. jún. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem reklámfecniről vettem!!! A háziorvosom küldte, minden 25 év alatti nőnek és ezen van rajta. Mert a mi városunk, Hódmezővásárhely, benne van ilyen egészségügyi programban, EVP (egészséges vásárhely program), amire nem véletlenül írták rá szerintem, csak értenek tán hozzá, ha már megírták, és ráadásul ORVOSOK írták!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. jún. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!