Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nögyogyasz pcost allapitott...

A nögyogyasz pcost allapitott meg uh alapjan. Elmentem körzeti orvoshoz is, mert a nyakamon a mirigyek fajnak, es kicsit bevannak duzzadva. ö elutalt endokrinologushoz. Ott mit fognak vizsgalni?

Figyelt kérdés
összefugghat a pcos a pajzsmiriggyel?gondolom az endokrinologian a pajzsmirigyet fogjak vizsgallni?es ez hogy zajlik?15 re van idöpontom.

2012. okt. 1. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Az endokrinológia a hormonokkal foglalkozó orvostudomány, nem csak pajzsmirigyhormonjaid vannak, a PCOS-nek semmi köze hozzá, az egy teljesen különböző, de hormonális betegség, ezért is utalt oda a háziorvosod. Vért fognak venni, nagyjából ez ki is meríti az első köri vizsgálatokat, a többi vizsgálat már csak a probléma függvényében történik, de általában vérvételnél radikálisabb dolgokra nem küldenek.
2012. okt. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lesz egy vérvétel, ennek tükrében folytatódik majd a kezelés.

Ha beigazolódik a pco, akkor a hármas kezelést kell csinálnod. Rendszeres mozgás, diéta és gyógyszer. Akár szeretnél babát a közeljövőben, akár nem, ezt kell csinálni ahhoz, hogy az esetleges kilóktól megszabadulj, rendszeres ciklusod legyen és hozzá legyen peteérés is.

A két dolog nincs közvetlen összefüggésben. Esetleg arra is megvizsgálják a véred és uh-ra is elküldenek, pajzsmirigy uh-ra.

2012. okt. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is pco gyanús vagyok, viszont az utóbbi időben pont lefogytam, és az UH-s nő azt momdta, szerinte rajtam plusz 5kiló segítene.

Sportolok rendszeresen, és igaz nem diétázom, de egészségesen étkezem, ezen túl szerintetek én mit tudok csinálni, hogy rendbejöjjek?

(Nem akarok hízni, igaz elég deszka vagyok, de sportos vagyok, ilyen vagyok...)

2012. okt. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vannak kifejezetten vékony pcosok is.

Először ki kell deríteni, hogy tényleg pcos vagy-e.

Vérvétel a ciklus 3. és 21. napján, ebből szokták megállapítani.

Kerüld a cukros ételeket, italokat.

Ha kiderül, hogy tényleg pcos vagy, akkor a hármas kezelést kell tartanod. Rendszeres mozgás, de az ugye megvan :), szénhidrátcsökkentett diéta és gyógyszer.

Egy endokrinológussal kellene beszélned.

2012. okt. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!