Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » El kell kezdnem szedni a...

El kell kezdnem szedni a PCO-ra felírt gyógyszert, ha közben elkezdtem menstruálni?

Figyelt kérdés
Az orvosom azt nem mondta ilyenkor mi a teendő , ha elkezdek menstruálni , mert menstuácós zavarokra valamint PCO -ra felírt norcolut készítményt . Ilyenkor is kell szedni ? Eddig egy hónapot maradt ki .Továbbá még egy kérdés : Az ilyen gyógyszerek magas hormontartalmúak ? Okozhatnak hízást?
2012. okt. 6. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

A Norculut nem "PCO-ra felírt gyógyszer", hanem egy progeszteront utánzó hatóanyagú gyógyszer, amivel a nőgyógyászok szoktak szerencsétlenkedni, ha nem jön meg a menstruáció.

Ne kezdd el szedni, mert azért írta fel a nőgyógyászod, hogy legyen megvonásos vérzésed (aminek egyébként semmi értelme).

Keress inkább egy normális endokrinológust!

2012. okt. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Elsőnek igaza van. Keress egy olyan dokit is, aki elküld cukorterhelésre és megnézeti az inzulin szintedet is.
2012. okt. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ne szedd be! az előzőeknek igazuk van

ezzel csak rontod a helyzetet! menj endokrinolgiára

2012. okt. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm ,elmegyek majd endokrinológiára akkor . A nőgyógyász nem volt túl segítőkész a dolgokban ,egyszerűen nem lehet kérdezni , csak felírja a gyógyszert és az arcára van írva, hogy "ne kérdezzen menjen már el " . Akkor ezek szerint azért vannak olyan tüneteim minhat cukorbeteg lennék ? Először annak gyanúja merült fel.
2012. okt. 6. 14:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg igen, a PCO-sok 99%-ának inzulinrezisztenciája van.

De ha cukorbetegség gyanúja merült fel, nem néztek terheléses inzulint+cukrot?

2012. okt. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Saját történet:

Elmentem nőgyógyászhoz (is), mert elég sokféle panaszom volt. Megállapította, hogy több ciszta is van mindkét petefészkemben. Felírta a metfogamma tablettát (azt mondta ettől nem alakul ki újabb ciszta), mellé pedig fogamzásgátlót. Utóbbiról annyit mondott, hogy a sok pattanásom miatt szedjem, mert "ilyen petefészekkel maga úgysem lesz soha terhes". Aztán véletlenül egy kedves belgyógyász doktornőhöz kerültem pajzsmirigy ellenőrzésre és miután elmondtam, hogy milyen tablettát szedek elküldött cukorterhelésre. Kiderült, hogy az inzulin szintem háromszorosa a normálisnak. Jött a dietetikus, meg a féléves ellenőrzés. Vannak érdekes dokik és vannak olyanok is, akik gyógyítanak. Jobb lenne, ha Te is a végére járnál a dolgoknak. Ne szedd be a tablettákat. Egyik barátnőm beszedett ebből több adagot is, mégsem menstruál már 1 éve. Először jobb lenne egy teljes kivizsgálás.

2012. okt. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!