Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nőgyógyászhoz megyek (nem...

Ha nőgyógyászhoz megyek (nem magánrendelőbe) és mondom neki, hogy viszket odalent, meg erős a folyásom akkor a vizsgálatért kell fizetni? És milyen vizsgálatot csinál?

Figyelt kérdés
Talán hüvelygombám van? De akkor nem a csiklóm viszketne, mi lehet az?
2009. aug. 5. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem magánrendelésre mész, és van tb jogosultságod, akkor nem kell fizetni semmiért sem, csak a gyógyszerért, amit felír.
2009. aug. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
A hüvelygombánál nem a csikló viszket. Rendes rendelési időben pedig, nem kell fizetni az orvosi vizsgálatért. Valószínű, hogy nagyítós lámpával megtekinti a hüvelynyálkahártyát, hogy lássa milyen állapotban van, s jellegzetes jeleket keres a diagnózis felállításához. Persze ellenőrzi azt is, hogy nem-e vagy várandós.
2009. aug. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csinál vizsgálatot, tapasztalatom szerint sok SZTK-s nőgyógyász nem csinál, mert nincs idejük. Mivel így is sejti, hogy mi lehet a gond. Ha csinál, akkor valószínűleg vesz egy kenetmintát. Nem tudom, hogy bedug-e valamit vagy nem... de ha olyan, mint a rákszűrés, akkor nem vészes. Elvileg ingyen van, ha fizetve van a TB-d.
2009. aug. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2009. aug. 5. 20:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Valóban ha nem magánrendelésre mész és van tb kártyád, akkor nem kell fizetned a vizsgálatért. Egyébként ha van van gombád, akkor nyugodtan átterjedhet a viszketés a külső részekre is, így például a csiklóra vagy a kisajkakra. Gondolom be van gyulladva az egész és kicsit ég amikor hozzáérsz. Ismerős, ez valószínű tényleg gomba lesz.


Én is SZTK-ba járok, az én orvosom mindig megvizsgál. Először felnyúl ujjal megtapogatja a hasad, majd bekukucskál a hüvelyedbe, de nem szoktak mintát venni, mivel meg tudja állapítani a fertőzésed az ujján maradt folyás darabjairól, meg hát látja is. Én mindig kevesebb mint 10 perc alatt végzek, minden rendben lesz, ne izgulj. :)

2009. aug. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy ez az "elvileg ingyen van, ha fizetve van a TB-d" honnan jött? Hazánk nem Amerika és nem is követi a példát.

A TB fizetése igaz kötelezettség DE NEM SZANKCIONÁLT(!) kötelezettség. Nincs olyan, hogy "ki kell fizetni" a vizsgálatot, ha nem vagy biztosított. Sőt az ellátásod sem tagadhatják meg. Erre külön fel is hívják az állampolgárok figyelmét.

Ha nincs fizetve, akkor az orvos tájékoztat arról, hogy a közös kasszához hozzá kell járulnod ÉS ELLÁT. Ha másodszor mész és még mindig nincs fizetve, akkor az orvos újra tájékoztat ÉS ELLÁT, ezzel együtt a területileg illetékes adóhatóság jelzést kap, és eljár a jogviszonyod rendezése érdekében.


TEHÁT HAZÁNKBAN NINCS OLYAN, HOGY AZÉRT NEM LÁTJÁK EL A BETEGET, MERT NEM BIZTOSÍTOTT. Nem választható lehetőség a TB fizetése. Ugyanis ez kötelezettség. És ha nem fizeted, akkor az adóhatósággal kerülhetsz szembe, mert ADÓK MÓDJÁRA BEHAJTHATÓ TARTOZÁS.

Kicsit furcsa lenne, hogy megtagadnák az ellátásom, aztán utána pedig utólag az APEH bevasalná a TB-t visszamenőleg...


TEHÁT HAZÁNKBAN SENKI ORVOSI ELLÁTÁSÁT NEM TAGADHATJÁK MEG A TB JOGVISZONYÁNAK RENDEZÉSÉRE VALÓ HIVATKOZÁSSAL. EMELLETT INGYENESEN VÉGZIK EL A BEAVATKOZÁSOKAT (amit a TB finanszíroz).

2009. aug. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy nem látnák el....
2009. aug. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
A magánszakrendelésen fizetni kell, ha van TB jogosultságod, ha nincs!
2009. aug. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!