Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem menstruálok? Normáli...

Miért nem menstruálok? Normális ez még?

Figyelt kérdés
Először 12 éves koromban menstruáltam, de rendszertelenül jött meg, nem minden hónapban. Most 16 éves vagyok, és több mint másfél éve nem jött meg. Szerintem többet sosem fog megjönni. Gyereket úgysem szeretnék. Viszont lehet egyéb bajom még, ha nem menstruálok? Ja és orvoshoz semmiképp nem fogok elmenni. Egyébként sokat stresszelek, folyamatosan, minden percben. Reménytelennek érzem az életem, utálok élni, minden nap a halálra gondolok.
2012. okt. 9. 21:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Most eszembe jutott az is, hogy majdnem minden nap edzőterembe járok. Azóta nem jött meg, amióta járok. Lehet valami köze hozzá?
2012. okt. 9. 21:38
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy normális-e vagy sem, ha kijelentetted, hogy úgy sem mész el orvoshoz?

Úgy őszintén...szerinted normális az, hogy 1,5 éve nem menstruálsz? Hát baromira nem normális.

2012. okt. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Végül is igazad van, mit foglalkozok vele, ha úgy is mindegy a szar életemnek. Csak az okát szerettem volna megtudni, de ha megtudom, továbbra sem fog megjönni, ami nekem nem baj, egy gonddal kevesebb.:)
2012. okt. 9. 21:44
 4/12 anonim ***** válasza:

Akkor ne menj orvoshoz, de erre csakis egy képzett orvos adhat magyarázatot, a gyakorikérdésen lévő válaszolgatók trollkodásból is írhatnak hülyeséget erre a komoly kérdésre.


Egyébként meg a gyerekről majd meg fog változni a véleményed; én is ezt mondtam 16 évesen, és most meg már azt mondom, hogy igenis szeretnék! Pedig alig két év telt el azóta..

18/L

2012. okt. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Sajnáltasd még magad a szar életeddel, hátha visszajön és a havi egy hét görcsöléssel meg vérzéssel még szarabb lesz. Legalább egyel több dolog miatt tudsz siránkozni. :)
2012. okt. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Te nem vagy százas.

Amúgy mindentől amit felsoroltál: stressz, edzőterem

2012. okt. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igazad van, neked nem nőgyógyászra, hanem pszichiáterre lenne szükséged. :)

16 évesen én is kijelentettem nem egyszer, hogy én nem szeretnék soha gyermeket, azóta 360 fokos fordulatot vett velem a világ, és a lehető leghamarabb teherbe szeretnék esni, mert vágyom egy pici babára.

A helyedben én biztos, hogy nem halogattam volna ilyen sokáig a nőgyógyászati vizsgálatot, még akkor sem, ha az egész életem romokban heverne.

Nem értem, 16 évesen mi a jó büdös fene gondod, bajod lehet, amiért meg akarsz halni, de őszinte leszek: nem is érdekel, csak mosolyogtam a gyerekes szavaidon. Ennyi idősen már több eszed lehetne, no de hát, te tudod! :)

22/L

2012. okt. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kellene keresned egy nőgyógyászt. Esetleg egy női orvost aki elött nem szégyenled annyira magad, könnyebb terpeszteni elötte mint egy idegen férfi elött.

Vele, mintegy "kolleginával" tudnád megbeszélni minden gondodat, hiszen ő is nő, akinek hasonló gondjai lehetnek, nyilván megértőbb is mint egy férfi orvos, hiszen ő is jár nőgyógyászhoz, ő is vetkőzik, neki is el kell mondania a problémáját ott.

Érdemes lenne elmenned még időben.

2012. okt. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne csacsiskodj és ne keseredj el, inkább menj el valóban egy női orvoshoz, akinek mindezt mond el, biztosan megértő lesz veled.

A stresszelést nem tudod csökkenteni legalább? Munkahelyi, vagy magénéleti problémáid vannak?

2012. okt. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A 6. választ írtam. Hozzátenném, elég szomorú, hogy 16 évesen nem tudod, hogy mitől is maradhat el egy menstruáció. Arról meg ne várd hogy elkezdjek papolni, hogy menj orvoshoz. Nekem nem teszel vele szívességet. Ha ilyen buta vagy...

Amúgy még orvos nélkül is lehet hogy tudnál változtatni s dolgon...

21 L

2012. okt. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!