Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A probiotikum tabletta amit...

A probiotikum tabletta amit antibiotikum szedese miatt irnak fel a huvelyflorat is vedi?

Figyelt kérdés
Hat nem is tudom hol kezdjem, allando hugyholyaggyulladasom van mar 2 eve, szedtem mar sokfele antibiotikumot, most eppen nitrofurantoint szedek (allapitottak meg mar uraplasmat, amit nem ertem, hogy honnan kaptam, mert nem is eltem nemi eletett elotte vagy 2 honappal) es az lenne a kerdesem, hogy antibiotikum szedes kozben kellen folyamatosan lactobacilusos huvelytalettat hasznalni vagy csak utana?

2012. okt. 10. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A probiotikum csak a gyomrot védi, a hüvelyflórát nem. És ha megvárod még elfogy az antibiotikum és csak utána kezded védeni a hüvelyflórát, az már késő. Saját tapasztalat.:(

Szóval antibiotikum mellé gyomorvédelemre probiotikum és egyből hüvelyflóra védelem.

2012. okt. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen komoly a probléma, akkor 3 dolgot tehetsz antibiotikum szedés mellet (az antibiotikum szedéssel egyidőben természetesen):

1. probiotikum, mint pl a normaflore, stb szedése 8ezekkel nincs sok tapasztalatom)

2. lactobacilusos hüvelytabletta használata - én a gynoflort íratnám fel a helyedben, szerintem az a legjobb

3. és intim lemosó használata, méghozzá nekem a frezyderm ph4 vált be.

Amúgy miért szedsz antibiotikumot?

2012. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hat pillanatnyilag kulfoldon tartozkodom es ugyan azok a tuneteim voltak, mint amikor ureaplasmat allapitottak meg es ezert kuldettem anyukammal antibiotikumot (mert itt nem lehet venni), es hat az elso szzem bevetele utan hatott is (csipos ego vizelet) de delutan mar ujbol csipet ezert nem ertem, akkor gombam is lehet vagy en mar tanacstalan vagyok, mar sok orvosnal jartam es el vagyok keseredve, koszonom a valaszaitokat.
2012. okt. 10. 17:12
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem elsődlegesen egy vizelettenyésztést kéne csináltatnod, mert akkor kiderülne, hogy milyen kórokozó(k) van(nak) a vizeletedben és akkor már célzottan tudnának kezelni.

Lehet azért van állandóan húgyhólyaghurutod, mert sosem vagy rendesen kikezelve.

2012. okt. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés, mestruàcioo (nagyon gyenge verzes) alatt is lhet hasznalni a huvelyregeneralo tablettat?
2012. okt. 10. 17:17
 6/11 A kérdező kommentje:
De volt tenyesztes csinalva a mehszajbol vett mintabaol es akkor ureaplasma volt, de elmeletileg az antibiozikum ki kellett volna irtsa de akkor se multak el a tuneteim, hat ismet orvos lesz ha haza megyek.de nem ertem akkor celzott kezelest kaptam es megis a tuneteim megvoltak csak enyhultek kicsit.
2012. okt. 10. 17:19
 7/11 A kérdező kommentje:
Es azt tudja valaki, hogy ilyen enyhe mestruacios verzes alatt huvelykupot huvelygombara lehet-e hasznalni?
2012. okt. 10. 17:27
 8/11 anonim ***** válasza:

A vizeletből kell tenyésztést csinálni, ha húgyhólyag gondod van. És ráadásul az az urológus szakterülete.

Amúgy ha bármilyen vérzésed van, akár kicsi is, akkor ne használd a hüvelyflóra kapszulát, mert nem szívódik fel rendesen a vér miatt és nem fogja úgy kifejteni a hatását.

2012. okt. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amúgy a két dolgot külön kell venni.

Ha az embernek húgyhólyaghurutja van, akkor azt általában bakteriális fertőzés okoz, amit vizeletvizsgálattal könnyen ki lehet deríteni, hogy mi a konkrét kórokozó és akkor célzottan kap az ember antibiotikumos kezelést.

Viszont, ha az ember antibiotikumot szed, de ez igaz egy szimpla megfázásos antibiotikumos kúrára is, akkor felborul a hüvely természetes egyensúlya és elszaporodnak olyan gombák, amik ezeket a kellemetlen viszkető, égő tüneteket és gyulladást okoznak. Ilyenkor pedig a hüvelyből vett kenetet szokták tenyésztésre elküldeni és szintén célzottan kezelni. Erre ha megtörténik a gombaölő kezelés, ami szintén kiírtja a természetes hüvelyflórát is, kell a hüvelyflóra helyreállító kúra és akkor elméletileg minden rendben lesz.

2012. okt. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszodat, urologushoz meg nem voltam, ott milyen vizsgalat tortenik, vagy csak elkuldi a vizeletmintat laborba tenyesztesre?
2012. okt. 10. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!