Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mivel, és mi módon kezdjek...

Mivel, és mi módon kezdjek hozzá a bél és hüvelyflórám visszaállításához antibiotikum kúra után?

Figyelt kérdés

7 napig Klacid (500mg) antibiotikumot szedtem mandulagyulladásra. Ma vettem be az utolsó szemet. A hüvelyem pár napja nagyon száraz, és emiatt kicsit viszket is a bemenet (sohasem volt nőgyógyászati problémám).

Bélflórára hallottam a sok gyümölcs + kefír összeállítást.

Hüvelyflórára kefírbe mártott tampon.

Hogyan alkalmazzam? És mennyi idő után érdemes elkezdeni az antibiotikum beszedése után?

Tisztálkodni Lactacid feminával (zöld átlátszó zselé szerű antibaktericid hatású) szoktam napi 1x.

Ma reggel a menszeszem is megjött (1 hetet késett), valószínűsíthető a késés a gyógyszer miatt? Menszesz alatt is végezhető a hüvelyflóra helyreállítása?

Köszönöm a válaszokat előre is!

21/N


2012. ápr. 1. 15:35
 1/2 A kérdező kommentje:

Még egy kérdésem lenne:


Lehetséges, hogy 2 év után először az antibiotikum miatt jött ki a számon herpesz? (kb 3-4 éve nem szedtem antibiutikumot)

2012. ápr. 1. 15:44
 2/2 anonim válasza:
Én is klacidot szedtem. Utána sőt még közben is szedtem a normafloret, az nagyon jó. Nekem is kijött herpesz én erre c vitamint szedtem magas dózisban ès aspirint.
2015. febr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!