Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha néha viszket a végbél,...

Ha néha viszket a végbél, akkor az mindenképpen bélféregre utal? Vagy pedig az aranyértől lehet?

Figyelt kérdés
2012. okt. 14. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Aranyár is viszkethet.
2012. okt. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

sajna van aranyerem évek óta és néha 4ed fokú. Viszont néha úgy érzem viszket és mintha valami motoszkálna a végbélnél.

Nincs állatunk, mániákus kézmosó vagyok.

A lányom viszont sokat van állatok között és még cumi mániás is. Nem tudom mennyire figyelnek oda rá, hogy mos-e kezet rendszeresen és hogy ha mos is, akkor mennyire mossa meg. Anyósomnál van egy rakat macska meg 1db kutya és bejár minden állat a lakásba náluk és hát én ezt nagyon ellenzem, de mondjam anyósomnak, hogy nem engedem hozzá el a lányomat? Tuti, hogy azok a macskák nincsenek féregtelenítve. Egyet szokott elvinni oltásra meg féregtelenítésre amelyik bent is alszik a kanapén, de attól még a többi macskától elkaphatja. Nem tudom mennyire fogdossa a lányom a macskákat, de megpróbálom vele megbeszélni. Mármint a lányommal. 4 éves.

2012. okt. 14. 12:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha férges vagy, akkor az látszik a székletben.
2012. okt. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ja és olvastam, hogy van egy féregfajta amelyik éjjel a külső végbél fodrokba rakja a petéit és ez viszketéssel jár, de én ezt nappal is éreztem már. Nappal nem jön elő csak éjszaka?

Megkérdezem a lányomat neki szokott-e viszketni.

Kérhetek egy általános széklet vizsgálatot a gyermek orvostól, mondván hogy sokat van macskák között és csak kíváncsiságból nézzük meg nem e van bélféreg. Bár tudom nem mindegyik fajta mutatható ki. Vagy egyszerűen én menjek el az orvoshoz és mondjam meg szokott viszketni és írjon fel vermox-ot, mert lehet a lányom haza hozza a macskáktól és elkaptam és akkor mindegyikőnknek kell egy-egy tabletta. De ha állandóan visszakerül abba a közegbe, akkor mindig elkaphatja a lányom? Ráadásul van egy 4 hónapos kisfiam, aki ugyebár a szájában matat és mondom is mindig a lányomnak, hogy ne érjen sose a kicsi kezéhez.

A kisfiamnak megnézem a kakiját közelről, neki a legkönnyebb, csak a pelusban megvizslatom amikor kakilt.

2012. okt. 14. 12:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell székletvizsgálat, simán látszódnak/látszódnának a székletedben a férgek.
2012. okt. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérj a körzeti orvostól beutalót székletvizsgálatra! Én is ezt tettem, amikor kételyeim voltak. Nem minden féregtipus látszik szabadszemmel a székletben.
2012. okt. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2012. okt. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!