Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen az egészséges női...

Milyen az egészséges női nemiszerv? 16/L

Figyelt kérdés
Az iskolában nem tanítják, sehol sincs róla szó, így fogalmam sincs róla, hogy egészséges vagyok-e vagy forduljak nőgyógyászhoz. Anyámmal nem tudom megbeszélni az ilyeneket. Szóval lenne pár kérdésem.. milyen a felszíne belül? Mi a normális folyás mennyisége, és milyen a szaga? Honnan tudom, ha elkaptam valamit az uszodában pl? Köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 17. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Erre nehéz válaszolni, mert mindenkié más. Ha a folyásod nem kellemetlen szagú, és csak fehér vagy átlátszó, és nem csíp vagy viszket a puncid, akkor semmi baj.
2012. okt. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A "belül"-t a nagyajkakra meg kisajkakra értettem. :)
2012. okt. 17. 17:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami fertőzés van azt általában érzed, mivel viszket megváltozik a váladék (szine, szaga), fáj, csip a pisilés. Amig ezek nincsenek addig nem kell aggódni.
2012. okt. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

A normalis folyas atlatszo,a mennyisege mindenkinel mas.Van akinek bovebb van,akinek enyhebb.

Es a folyas szine,allaga es mennyisege a menstruacios ciklus folyaman valtozo.

A punci formaja iz mindenkinel mas.


Ha megvaltozik a folyas szine,pl sargas,zoldes,habos,barnas,rozsaszines vagy feher,turoszeru es a szaga pl buzos,halszagu,stb,akkor elszaporodott valamilyen korokozo es gyulladast okoz,amit ha nem kezelnek,akkor sulyos szovodmenyei lehetnek.

Es vannak olyan korokozok,amik sokaig nem okoznak tuneteket,csak mikor mar nagy a baj.

Pl sok STD korokozo is ilyen.

Ha gyanitod,hogy elkaptal valamit,akkor mindenkepp csinaltass a nogyogyasszal tenyesztest,es STD vizsgalatot.

De 16 evesen mar epp itt az ideje meglatogatni a nogyogyaszt,hogy megvizsgaljon alaposan ultrahanggal is,hogy minden rendben van-e.


Es olvasgass sokat felvilagosito,emberi testtel foglalkozo konyveket,weboldalakat.


Pl a Kamaszpanasz.hu-n sok kerdesedre valaszt kapsz.

2012. okt. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
zöld
2012. okt. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, ezt én írtam, az egyik menüpont Neked pont jó.:)

stdinfo.hupont.hu

Egyébként ha anyáddal nem is, egy női családtaggal ki kéne alakítanod olyan kapcsolatot, hogy meg tudd beszélni vele ezeket. Pótmegoldásnak iskolai rendelőben vagy barátnők közt kereshetsz bizalmast.

Esetleg később majd a fiúk közt.

2015. júl. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!