Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jobb mellemben fibroadenomák...

Jobb mellemben fibroadenomák vannak. Több is van egymás mellett, kitapinthatóan, legnagyobb kb. dió nagyságú. Szoptatok. Kellene-e a fibroadenomák kivételével foglalkoznom, vagy ráérek a második gyerek után?

Figyelt kérdés

A fibroadenomákat már 6-7 éve felfedeztem. Akkor cytologiai vizsgálatokat végeztek,melyek alapján tudjuk hogy fibroadenoma. UH vizsgálatot akkor nem végeztek,én nem tudtam hogy kéne,a doktorok nem irányítottak oda. Annyit mondott a cytologus hogy ha nem nő,nem változik,akkor csak akkor lesz megint érdekes ha terhes leszek. Mielőtt teherbe estem,kértem beutalót UH-ra.(nőgyógyász oda irányított), ahová mire eljött az időpont, már 3-4 hónapos terhes voltam. Véleményem szerint a terhességem elején nőttek meg a göbök, ahogyan a teljes mellem is megnőtt a hormonhatástól,de mivel anno UH vizsgálatot nem csináltak, a növekedést nem lehet összehasonlítani.

Jelenleg szoptatok (6 hós a gyerek), és a közeljövőben tervezünk második gyereket is,akit majd megint csak szoptatni szeretnék. Kérdésem az, hogy ha a második terhesség még szoptatási időszak alatt jön létre az baj-e? Kellene-e a fibroadenomák kivételével foglalkoznom, vagy ráérek a második gyerek után? Vagy mindenképp hagyjam abba a szoptatást és hagyjak szünetet a szoptatás vége és a teherbeesés előtt, hogy a mellem visszaálljon eredeti állapotába, és vizsgálni lehessen?

Hallottam olyan véleményt is, hogy a tejcsatornákat esetleg átvághatják egy ilyen műtéttel,és nem fogok tudni esetleg szoptatni utána?



2012. okt. 17. 21:13
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!