Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktóz intolerancia - (tejcuko...

Laktóz intolerancia - (tejcukor érzékenység) és az energia ital megférnek egymás mellett?

Figyelt kérdés

Nem rég derült ki hogy laktóz érzékeny vagyok, ami ugye azt jelenti hogy a tej termékek lebontásához nincs meg az enzimem és így ahogy van megerjed a gyomromban. Előjeleire már korábban is felfigyeltünk : gyakori hasmenések, időközönkénti has görcsök, hascsikarás és kellemetlen száj szag amikor tejes dolgokat fogyasztok.


De észrevettük azt is hogy nem csak tejtermékeknél van ez. Az energia ital is ezt váltja ki. Elolvastam az összetételét és két dolgot is észrevettem : TEJSAV és KARAMELL.


Ezeket az összetevőket ugyan úgy nem tudom lebontani vagy ezeknek semmi köze a tejcukorhoz amit a laktóz enzimnek kéne lebontani amim nincs.



2012. márc. 30. 21:32
 1/1 A kérdező kommentje:
*laktáz enzim
2012. márc. 31. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!