Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőknél lehet normális az...

Nőknél lehet normális az erősebb bajusz és szakállnövekedés? Vagy mindenképp valamilyen hormonprobléma áll a háttérben?

Figyelt kérdés
2012. okt. 20. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nincs spanyol (bár nekik is csak bajuszuk van, szakáll nem) vagy egyéb mediterrán ősöd akkor mindenképp hormon problémára utal.
2012. okt. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj endokrinológiára.
2012. okt. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]


Így néz ki az állam 3 nap gyanta után.

2012. okt. 20. 09:18
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp menj el hormon vizsgálatra, egyébként a végleges szőrtelenítés segíthet, de a hormon probléma okozta szőrtelenítésnél nem tudják garantálni a sikert, de én láttam több nőt akinek sikeres volt a hormonproblémás eseteknél is. (kozmetikus vagyok)
2012. okt. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

De akkor ez már nem fér bele a normális kategóriába, ugye?

2012. okt. 20. 10:56
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
ha egy nőnek van az állán szőr az sosem normális csak idős korban. minimum emelkedett tesztoszteron szintet jelez.
2012. okt. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézd, először figyeld meg, a családodban milyen szőrzete van a nőknek. Nálunk pl. erősen belszól a genetika, ugyebár a vastag fekete szőrszálak látványosabbak, mint a vékony szőkék - és hát nálunk az előbbi a megszokott. Nekem is van pár olyan szőrszálam, mint neked a képen. És az emiatt van.


Másrészt az endokrinológus szakorvos foglalkozik a hormonrendszerrel, tehát ne félj, hanem menj el a háziorvosodhoz és kérj tőle beutalót. Egy vizsgálat megmutatja, okozhatja-e ezt magasabb tesztoszteronszint vagy bármi más.

Faggathatod még a nőgyógyászt is, bár ők sokszor azt mondják, hogy mivel különféle fogamzásgátló készítmények más-más hormontartalommal rendelkeznek, meg lehet találni a neked megfelelőt, ami segít... Ellenben én azt mondom, inkább menj el egy végleges szőrtelenítő kezelésre. Nem olcsó, de hatásos, főleg, hogy ilyen sötétek a szőrszálak viszonylag világos bőrön. A kozmetikusok precízek, figyelmesek, igazán megéri egy-két olyan kezelés.

2012. okt. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Te most komolyan azt a 10 szál szőrt gyantázod?? Semmiből nem tart kihúzni csipesszel.
2013. jan. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem 10 szál, hanem legalább 30-40, mivel egészen felmegy az alsó ajkamig.

Egyébként meg miért baj, hogy gyantázom? :D

Semmiből nem tart lerántani.

2013. jan. 11. 11:21
 10/10 anonim ***** válasza:

ha hosszútávon gyantázod, akkor mivel tövestől téped ki a szálakat, elvileg kevesebbnek kéne lennie. :)

kép alapján egyébként simán elmehetnél vele végleges szőrtelenítésre, már ha van rá kereted, mert jól elüt a színe az arcbőrödtől, így hatékonyabban tudják eltávolítani.

2013. jan. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!