Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14 éves vagyok és még mindig...

Roxiee kérdése:

14 éves vagyok és még mindig nem jött meg a menstruációm. Miért? Félek!

Figyelt kérdés
tudom hogy hülye voltam nem kell mondani..... cigiztem, de anyu megtudta és befejeztem. az befolyásolhatja hogy meg mindig nem jött meg? kicsit félek mert anya mondta hogy azért mert cigiztem meg nem jött meg és lehet hogy soha nem is fog majd.. kicsit varunk és el akar vinni orvoshoz....blababla.., fehérfolyásom van, mellem elég kicsi,de anyunak is ilyen kicsi volt mikor ennyi idős volt.. de nő.. szőrzetem van mindenhol, le is borotválom.. mostanában nagyon faj a hátam, és a nunim is viszket nagyon..
2012. okt. 21. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
majd megjön. nem a cigizés miatt nem jött meg, hanem azért, mert még nem értél meg rá. ha 16 évesen sem menstruálsz, akkor keress fel egy orvost.
2012. okt. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
16 éves korodig ne aggódj a menstruációd miatt, de ha viszket a puncid, akkor jó lenne, ha orvoshoz mennél.
2012. okt. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is meg jön,csak nyugalom,mert az idegesség már igen befolyásolhatja,de nem törvényszerű.A ciginek viszont tényleg semmi köze!
2012. okt. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

HA viszket a nemiszerved, azt kezelni kell, mert lehet gomba, vagy baktérium miatti fertőzésed. Egy vattás pálcával mintát fog venni a nőgyógyász a hüvelyváladékodból.

A 14 évesen nem menstruálás meg normális. 16 éves korig tart az a határ, amíg ez belefér, emiatt nem érdemes megijedned. A dohányzás meg legfeljebb tüdő, gége, és szájrákot okozhat.

2012. okt. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Szia!

'4 évesen még azért van időd,nekem is csak 15 évesen jött meg és sok más lánynak is.

Attól hogy cigiztél(és nem hiszem hogy sokáig)még meg fog jönni,szerintem anyukád csak rád akart ijeszteni,nem volt szép tőle hogy ezt mondta " lehet soha nem is fog majd" ez butaság.

Abban igaza van,hogy a dohányzás nem egészséges,és nyilván nem pozitív irányba változtatja a szervezeted működéseit,de azért ez túlzás.

Nem kell siettetni,meg fog jönni,én is aggódtam,mert az osztályomban kb nekem jött meg utoljára,de ne hasonlítsd magad másokhoz,nem ciki ha kicsit későn érőbb vagy!

Ami miatt viszont tényleg elmehetnétek az orvoshoz az az,hogy azt írtad "viszket nagyon" -meg kéne vizsgáltatni,hogy nem e valami fertőzés miatt.Mert szerintem ez nem általános tünet,hogy mielött megjönne viszketne ennyire.


[link]

ez meg egy oldal,ahol mindent leírnak a mensturációról.

2012. okt. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
14*
2012. okt. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem 15 évesen jött meg, ne aggódj, jön az időben.
2012. okt. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

16 éves korodig ez teljesen rendben van.

De azért lassan majd keressetek egy nőgyógyászt, első alkalomre mindenképpen nőt szerintem, mert nem mindegy hogy egy "kolegina", vagy egy idegen férfi elött kell majd levetkőzni és terpeszteni.

Most még mehetnétek gyerek, vagy tiniambulanciára, ahol azért nagy valószínűséggel női doki van és kiméletesebbek is mint a felnőttön.

2012. okt. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én is 14 éves vagyok. én is cigiztem de nem rendszeresen és biztos nem késlelteti a menzeszt,sőt!mindenkitől úgy is hallottam hogy előrébb hozza..na szóval az a lényeg,hogy én is már tök gáznak éreztem hogy még mindig nincs,már az is megfordult a fejemben,hogy sose fog,hogy lehetek ilyen satnya,ilyenek.Tegnapelőtt is este pocsékul voltam amiatt,hogy már kislányoknak is előbb megjön mint nekem...

DE! mivel annyira el voltam foglalva azzal,hogy még mindig nincs,észre sem vettem hogy olyan folyásom van,mint egy nőnek vérzés előtt...(krémes,nyálkás,nagyon sok folyás). tegnap reggel viszont furcsáltam,hogy még nincs folyásom.délutánra ki is derült miért:pár óra múlva meg is jött!! Ez most a második nap :) (be kell vallanom,tényleg elég kellemetlen,hogy néznem kell,mikor ázok át)

Szóval még ha kicsi is a remény,bármikor megjöhet! figyeld a folyásod! egyéb tüneteket is! remélem hamar nagylány leszel! :)) (bocsi,hogy hosszú lett)

2012. okt. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen szerintem anyu megakart ilyeszteni hogy ne cigizek, mert anyumert anyukam egy nover szoval ja.., NAGYON szepen koszonom a valaszokat!
2012. okt. 21. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!