Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől duzzad már 2 hónapja a...

Mitől duzzad már 2 hónapja a mellem?

Figyelt kérdés

Az igaz, hogy menstruáció után kb. 3-4 napra enyhül, de aztán újrakezdi. Az nem zavarna, hogy menstruáció előtt, mint ahogy annyi helyről hallani, de szinte állandóan duzzadt. Már kb. 2-3 hónapja szinte folyton, de előtte sohasem csinált ilyet és ilyen szinten. Mintha nőtt is volna, de nem tudom, miért csinálja ezt.

21 éves vagyok, és 15 és fél éves koromban jött meg először a menstruációm. Talán ennyire későn érő lennék, hogy még mindig nő a mellem?

Nyomásra érzékeny, főleg a külső 2/3-ad része. Ott érzek duzzadtabb mirigyállományt, ami egészségesnek érződik, de teljesen olyan érzékenységű és tapintású, mint amikor elkezdett nőni a mellem.

Ezen kívül kb. 1 hete vettem észre a bal hónaljamban egy borsónyi "nyirokbogyót" (oké, nem szakszó, de olyan), ami nem fáj, nem növekedett, és nem hiszem, hogy szőrtüsző-gyulladás, mert olyanom volt korábban, és az eléggé fájt.

Megvizsgáltam a mellem, de csak annyit érzek, hogy akcióban van a sok mirigy (ami kb. kitölti az egész mellem, így nem is nagyon érezhetek mást). De alaposan is vizsgálódva semmi tömörebb csomót nem érzek.

Terhességi tesztet csináltam, negatív. Ma megjött 28 napos ciklushoz 30. napra.

Szóval nem tudom, mi ez a hormonvihar. Ötlet? Barátommal is már 9 hónapja együtt vagyunk, úgyhogy nem hiszem, hogy az ő hatására lenne. Szerintetek?



2012. okt. 24. 22:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hat nezd..nekem is hasonlo tuneteim vannak,bar en csak 16 vagyok..nem tudom ,nekem meg talan ra lehet fogni ,h nol,de eletkorban meg talan neked is.

Amugy en voltam a honaljamban levo csomival orvosnal,es mondta,h az semmi..

2012. okt. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia, nekem kb ugyanez a problemam, es nemtudom mi lehet, az en tesztjeim is negativak, es 2honap utan tuti kene lennie mas tunetnek is sztem. Menzesszel enyhul, de fajdogal, duzzad, es erzekeny :/
2012. nov. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!