Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet az, hogy elmegyek...

Hogy lehet az, hogy elmegyek vért adni és betegkártya nélkül nem lehet, pedig tudom fejből a számát és minden más szükséges iratom nálam volt?

Figyelt kérdés

Nálam volt a lakcím és személyi igazolványom, fejből tudom a betegkártya számom és elküldenek, mert nekik kézzel fogható betegkártya kell. Akkor most a száma nem kell? Mert nem volt elég, hogy bediktáltam volna.

Nem vagyok hajléktalan meg nem tudom mi. Van biztosításom betegellátásra meg minden, akkor most kell az a vér vagy nem? Azt hittem nagyon kell a vér a vöröskeresztnek, mindig ezt szajkózzák. Felháborító.

Semmi más nincsen rajta a betegkártyán csak a biztosítási szám, akkor minek kötik az ebet a karóhoz?


2012. okt. 26. 16:25
 1/2 anonim ***** válasza:
pont ma votl a hvg-n egy cikk, hogy sok a visszaéllés a taj kártyával, mert csak azt kérik el általában a dokik és nem biztos ,hogy a név azonos a személyiben lévő személy nevével. Ezek után kell minden irat és többször fognak ellenőrizni is a cikk szerint. Sajnos kell a vér és az adminisztratív dolgokat is be kell tartaniuk, szóval nem kekeckedésből csinálják. Nyilván véradásnál nem arról van szó, hogy visszaélsz a dologgal és más nevében adsz vért (miért is tennéd), de be kell tudniuk azonosítani pontosna a személyt, már csak azért is, emrt ha mondjuk van valmi betegséged, akkor ki kell tudjanak értesíteni (pl. hepatitisz).
2012. okt. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

akkor ezt úgy értsem, hogy nálam van a személyi és a lakcím kártya és csak úgy vaktában a szomszéd taj számát mondom be viccből? Nyilván a sajátomat mondom, miért mondanám a másét? Hogy tudom visszaélni vele? Ha semmilyen irat nem lett volna nálam, akkor megértem.

Nekik nincsen nyilvántartásban, hogy aza a taj szám kihez tartozik? Hisz fényképes személyivel igazolom magam.

Amúgy meg mi a fenéért nincs olyan okmány, amin minden rajta van?

2012. okt. 26. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!