Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valakinek segített a jód...

Valakinek segített a jód tabletta nagyon erős hajhullásra? Tapasztalatokat kérek!

Figyelt kérdés

2012. okt. 27. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Majdnem mondtam egy rondát, de visszafogom magam...:)

az erős hajhullásnak mi az oka NÁlad???!! Ezt kivizsgáltattad?

- ha pl autoimmun pajzsmirigy gyulladás miatti alulműködés, amire jódot szedsz, akkor annyi a pajzsmirigyednek!


Szóval felejtsd el ezt a hülyeséget villám gyorsan és keress fel egy endokrinológust, aki kivizsgál!

2012. okt. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ostoba képzeld.Voltam 2 szer vérvizsgâlaton nőgyògyásznál füll-orr gégèszeten fogorvosnál börgyògyàszaton pajzymirigy ultrahangon!Nincs gyulladáson nincs rossz eredményem swmmi féle téren.Az orvos mondta pajzsmirigy vizsgàlat után hogy alacsony a jòd szinte.Napi 200-500 hajszálam hullik elég változò 4 hònapja.És azért írtam ide hátha valaki járt hasonló cipőben tud tanácsot adni és nem azért hogy hülyének nézzenek.
2012. okt. 27. 14:42
 3/8 anonim ***** válasza:

ANTI- TPO-t és anti thyreoglobulint is néztek? Mert ezeket csak endokrinológus kérheti ki és ez jelzi, hogy fennáll-e autoimmun gyulladás. A TSH-ból ez nem derül ki, amit egy normál szakorvos lekérhet. Azért lenne fontos ez, mert Mo-on olyan, hogy jódhiány, nagyon ritka az én endokrinológusom szerint.

Ne haragudj, nem hülyének nézlek, csak tudod engem is jóddal kezeltek annak idején félre, amiért kemény árat fizettem. Ha a pajzsmirigyed teljesen rendben lenne, akkor nem merült volna fel az orvosban a jódpótlás lehetősége.

dr Balázs Csaba az egyik legjobb a témában Mo-on.

2012. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem itt németbe csinálták a vizsgálatot.előszőr egy gép elé ültettem az állam gép elé tetem 5 percre utána zselé es ultrahang.a hàzi orvosomnak átfaxoltàk az eredmény ugy ahogy volt.a vizsgalat soran ws közvetlen utana azt mondta a doki h minden oke van egy pici ciszta de jelentéktelen évente kontroll.ugyan ezt mondta a hAzi orvos csak még hozzá tette jod alacsony szednem kell tabit es decemberbe kontroll.ezért kértem tapasztalatokat.leírnád veled mi történt h kezeltek és hogyan félre köszi
2012. okt. 27. 17:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia, a házi orvos nem ért a pajzsmirigyhez és nem lettek nálad sem kikérve a gyulladást jelző markerek a laborból! Ezt csak endokrinológus kérheti ki és tartok tőle, hogy Németországban is!

Én úgy jártam, hogy a tüneteim alapján (hajhullás, hízás, menzesz probléma) beutaltak a kórházba endokrinológushoz, aki (az első akinél jártam) hanyag módon csak az alaplaborokat kérte, majd az ultrahang alapján azt mondta, hogy van egy kis strumám, de erre jódot kell szednem, semmi egyéb. Ezek után rosszabbul lettem, majd felkerestem egy neves orvost, aki teljesen kiakadt a terápián és az általa lekért speciális laborokból kiderült, hogy kezdődő hashimoto pajzsmirigygyulladásom van, amire tilos jódot szedni! Mivel ez a gyulladás még nem ért el olyan szintet, hogy hormont kelljen pótolni, ezért szelént írt.

Ismervén a német orvosokat (nekem is van kinn ismerősöm), jobba teszed, ha hazajössz egy endokrinológushoz. Amit cisztának néztek lehet éppenséggel göb is.. persze lehet, hogy nincs igazam, de én csakis akkor kezdeném el szedni a jódot, ha arra endikroinológus szakorvos (aki rendesen kivizsgál elsőzör) ad erre utasítást. Ha gyulladásra rászeded a jódot, akkor az még jobban belobbantja.

2012. okt. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyenlőre várok lehet jòl gonolta.De az kizárt hogy haza utazzak magyar orvoshoz ezt megtettem nyáron a házi orvos azt mondta semmi bajom a bőrgyogyász meg h kenjem tojással a nőgyogyász meg egy szót sem szòlt papirt adott és még csak nem is köszönt nwm dugtam őket pénzzel nem várhattam semmit.Ennyit a magyar orvosokròl és egy haza ùt 240 euro.
2012. okt. 29. 16:35
 7/8 A kérdező kommentje:
És még annyi hogy nekem nincs alulmükődésem semmenyire vérkép is ultrahang is igazolta és gondolom alulmükődésből kifolyólag lesz autoimmun gyulladás vagy forditva.
2012. okt. 30. 16:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy még nincsen alulműködésed, de akkor mi a fenére javasolt a jódot???? Autoimmun folyamatok okozzák később az alulműködést. Autoimmun gyulladást azonban csak speciális laborból lehet lekérni, ami nálad nem történt meg. Erre csak endokrinológust jogosult. Te tudod, én így neten a távolból és látatlanban nem tudok többet hozzá tenni.

A jód mindenesetre befolyásolja a pajzsmirigy működését. Ha van egy olyan autoimmun folyamat, ami eddig nem derült ki (ultrahangon nem látszik), akkor a jód kimondottan káros...

2012. okt. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!