Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért ellenzik olyan sokan a...

Miért ellenzik olyan sokan a tampont éjjelre? Olyan hozzászólást is olvastam, hogy valaki meddő lesz tőle :O ez igaz?!

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%

hülyeség. Évek óta éjjelre is tampit használok. Jó, mondjuk én mindig többször felkelek, mert mindig kijárok pisilni és legalább egyszer cserélek éjszaka. mert ha mondjuk este 9 kor fekszel le és hatkor kelsz , az már nagyon sok és egészségtelen, ugyanis 4 óránként kell cserélni. De ha valamilyen oknál fogva hat órát marad fennt, nemfog senki belehalni. Ez kb olyan mint hogy ne használjunk intim mosakodó géleket. Azt is évek óta használom ( NEM A HÜVELYZUHANYT, mert az valóban nem szabad minden nap ), de sima lemosót igen és mégsincs semmi bajom.

Na a meddőséghez meg semmi köze, attól még ugyanúgy van peteérés....

27/N

2009. aug. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
szerintem azért ellenzik annyira, mert több órán keresztül nincs cserélve, és azért olyankor az jó kis fészek a fertőzéseknek, amik aztán komolyabb következményekkel járhatnak
2009. aug. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Pontosan így van. Az, hogy eddig semmi baja nem lett a fenti válaszolónak, az nem jelent semmit. Ez pont olyan dolog, mint amikor valaki azt mondja, hogy "nagyapám is dohányzott, mégis 95 évet élt!". Aztán meg megdöbben, amikor 30 évesen rákot diagnosztizálnak nála. Nem kell mindig utólag sopánkodni, ha valami rosszul sül el, megelőzni a bajokat csak előrefelé lehet. Amikor még egészséges vagy. Mivel ez az éjszakai dolog még magára a tamponra is rá van írva, hidd el, valós statisztikai alapokon nyugszik a figyelmeztetés!
2009. aug. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Én azért ellenzem, mert a tampon felszívja az összes nedvességet, kiszárad tőle az ember hüvelye meg a külső nemi szervei is, és az elég rossz érzés. Ha már nappal tampont használ valaki, legalább éjszakára hagyja békén a p*náját...
2009. aug. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
mert nem tud normális uton távozni a vér.mivel fekszel ,igy pang a vér,s nem természetes a vér "útja".ezért más a helyzet nappal és éjjel....
2009. aug. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

én tampon használok éjjelre is, és 1 órát alszom.


(amúgy igazat írtam, tudom h nem a kérdéssre válaszoltam, de gondoltam megadom a lepontózóknak a napi örömforrásukat:D)

2009. aug. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

19:05-ös válaszadéonak üzenném, hogy egyrészt saját tapasztalatból beszéltem, másrészt elég rég óta kórházi dolgozó vagyok, nem azt mondom, hogy mindent tudok, de többet tudok mint egy átlagember, és elég sok orvossal beszélgettem, de olyasmiről az elmúlt évek alatt nem halottam hogy valaki az éjszakai tamponhasználattól meddő lett....

Ellenben a haspolók meg a betonon ülés, meg mai divatos haskabátok miatt elég sok problémájuk van a nőknek.

Éjjeli vérpangásos irónak meg :) azt mondanám, ha fekszel és nincs bent tampon akkor is pang a vér, a te meglátásod szerint ugye akkor.Amúgy éjjel mivel pihenő üzemmódban vagyunk, a menzesz 3-4 napján már alig jön valami éjjel.

27/N

2009. aug. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha valaki rendszeressen cseréli,betartva a tájékoztatóban leírtakat,miért ne lehetne éjszaka is azt használni?Ha sokáig akarsz aludni,éjjel cseréld ki egyszer,és ennyi.Nem olvastam róla sehol,hogy éjjel nem egészséges használni,csak azt,hogy mennyi az-az idő,amíg max. bent lehet.
2009. aug. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
figyelj aki használni akarja,az tegye,aki meg nem,az ne,de én is hallottam nődokitól,hogy éjjelre nem ajánlja egyáltalán mert nem egészséges,sőt hogy állandóan azt használja valaki még a gyengébb napokon is,a szívóhatása miatt,nem tesz éppen túl jót...na mindegy én nem beszélek le senkit,nem is érdekel más mit tesz,nem az én pinám...ja és ez egy kiváló biznisz amúgy a forgalmazónak...
2009. aug. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Olyat én sem hallottam, hogy meddő lesz, ebben egyetértünk, viszont hallottam makacs gyulladásokról, méhszájsebről, hámsérülésekről. Ezek mindegyike nehezítheti a teherbeesést is, ami nem jelenti azt, hogy meddő az illető, csak azt, hogy nehezebben esik teherbe. Tehát peteérése van, a petevezetékek átjárhatóak, hormonálisan rendben van, csak épp mégsem jön össze a dolog.
2009. aug. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!