Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lindynette 20 mellett pecsétel...

Lindynette 20 mellett pecsételő vérzés, így is véd?

Figyelt kérdés

Ez az első fogamzásgátlóm, az orvos utasításai szerint a menstruációm első napján bevettem az első szemet, azóta is minden nap 19:00-kor. Az orvos, és a betegtájékoztató is azt mondja, hogyha az első napon beveszem, már véd, ha a 2-5. nap között, akkor a hetedik tabletta után.



A menstruációm három napig tartott, utána kettő kimaradt, azóta folyamatos a pecsételő vérzés, amit viszont már kicsit furcsállok. Nem zaklatna fel a dolog, de utána olvastam, és különböző fórumokon megjegyzik, hogyha pecsételő jelentkezik, azt jelenti, hogy nem megfelelő a hormonadag, így a gyógyszer nem nyújt (teljes) védelmet.



Másnak is vannak ilyen tapasztalatai? Miért lehet ez, vagy akkor hogy is működik ez a dolog?


Ami a másik, hogy még maradt egy szem, de már megjött, nem a szünetben kellett volna?


Nem vagyok már kislány, viszont a baba most szóba sem jöhet, főként ezért kezdtem el szedni a gyógyszert.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. okt. 31. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanezt a gyógyszert szedem én is, szintén 19:00-kor, és nálam is jelentkezett már a két vérzés között barnázgatás/pecsételés.

Írod, hogy maradt még egy szem tabi, de már megjött, szerintem ez nem normális. Nálam általában úgy van, hogyha elfogy az utolsó szem tabi, másnap rögtön meg is jön a bajság.

Bocsi, ha nem tudtam érdemben segíteni.

2012. okt. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mióta szeded? Első 3 hónapban előfordulhat vérezgetés. Ha utána is fennáll, vagy nem akkor jön meg, amikor kellene (a szünetben), akkor vissza kell menni a dokihoz.

Sokszor olvastam, hogy gy is véd, de olyat is olvastam már, hogy a nő vérezgetett mellette, a dokija azt mondta nem baj, így is véd. Aztán terhes lett...


Szóval én a helyedben egyelőre védekeznék óvszerrel is, ha nagyon nem akarsz gyereket.

2012. okt. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is szedtem egy darabig ezt a fajtát és nekem is volt pecsételő, köztes vérzésem. Úgy emlékszem, azt mondta a doki, hogy ilyenkor nem véd teljesen, óvszert kell használni, hogy kizárd a terhesség lehetőségét.
2012. nov. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!