Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ismeri valaki dr Csókási...

Ismeri valaki dr Csókási Zsolt orvost? Vélemény?

Figyelt kérdés

#Zsolt #Csókási
2012. okt. 31. 18:36
1 2
 1/20 anonim válasza:
85%
Budapesten és Szegeden rendelő radiológus szakorvos, ultrahang vizsgálatokat végez, meglehetősen jó készülékkel rendelkezik. Egyrészt úgy gondolom, hogy alapos diagnoszta, nekem pár évvel ezelőtt pontos diagnózist adott egy műtét előtti lágyrész UH vizsgálat során. DE! Ha rákeresel neten, különböző "alternatív" gyógyhatású készítmények forgalmazásával is foglalkozik (kipróbáltam, finoman szólva sem jött be), időnként a diagnózist is ehhez "igazítja", ld. az alábbi fórumot [link] Szóval ne lepődj meg, ha a hasi ultrahang vizsgálat során a vékonybeledet túl nyákosnak találja, esetleg parazitát lát benne, majd - bár nem belgyógyász - tuti megoldást kínál minden problémádra az általa forgalmazott, OGYI által valószínűleg hírből sem ismert csodabogyókkal. Az ilyen "célirányos" diagnózisok miatt számomra kicsit kérdőjeles, hogy mit hihet el neki az ember... Ha úgy mész el hozzá, hogy csak és kizárólag képalkotó vizsgálatot szeretnél részletes magyarázattal, amire egy radiológus szakorvos valójában hivatott, akkor nyugodtan keresd fel. De ahogy pizzát a pizzériában, és nem a zöldségestől veszel, úgy a belgyógyászati problémák MEGOLDÁSÁT is inkább a gasztroenterológián keresd, ne egy radiológusnál.
2014. nov. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
32%
Családom és a barátok közül többen voltunk UH vizsgálaton. Nekem Dr. Csókási Zsolt által javasolt táplálkozásterápia teljesen megoldotta a problémámat, és egyetlen gyógyszert sem kell szednem. Sajnos valószínűleg a gyógyszerek miatt nagyon érzékeny a gyomrom, gyógyteákat sajnos nem tudok inni, a Sunrider készítményeket fokozatosan bevezetve a mai napig alkalmazom, főleg a nyiroktisztító teát és az immunerősítőt, a többi terméket pedig kúraszerűen. A párom sajnos nem hallgatott Dr. Csókási javaslatára, a vizsgálat óta kettő nagyon komoly megbetegedésen esett át, nem rég fejezte be a kemoterápiát. A baráti körből is többen voltak UH vizsgálaton, néhányan azóta már sajnos nem élnek, ha idejében foglalkoztak volna az elváltozásokkal, akkor most valószínűleg más lenne a helyzet, Dr. Csókási megállapításai utólag minden esetben beigazolódtak. Nagyon szerencsésnek tartom azokat, akik tudják szedni a táplálékkiegészítőket, inni a teákat, mert a gyógyszereknek alkalmanként súlyos mellékhatásai vannak.
2017. júl. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Akirol irsz nem is nogyogyasz, hanem radiologus. Annyi lett volna a dolga, hogy az ultrahangot megsinalja, fogalmam sincs, hogy miert ad o neked kezelest valamire, amikor te terhes vagy es a diagnosztizalasa barminek nogyogyaszta tartozik es nem szonografusra...

Raadasul az alternativ gyogyitas hive, azert adta el neked ezt a feketedio tinkturat, amit (hasonloan sok mas alternativ “gyogyszerhez”) terhesen nem ajanlott hasznalni.

Nem azert, mert biztosan artana, hanem azert, mert ezeket soha senki nem tesztelte varandos nokon.


Amugy forumokon azt urtak, hogy kb minden privat paciensnel talal valamilyen gyulladast, parazitat, amire eladhat valamilyen alternativ keszitmenyt, teljesen mindegy, hogy milyen testreszt vizsgaltat vele az ember.


Meg mi az, hogy ultrahangon o megallapitja, hogy korokozo van a magzatvizben? Talan mar biopsziat is kepes csinalni ultrahanggal?

A lepeny szokott erett lenni pl 1es fokozatban, annak nem a koldokzsinorhoz van koze. Kinek mikor kezdodik, lehet mar huszashetekben egyes erettsegu, masnak meg csak harminc het utan.

Minel idosebb a terhesseg, annal erettebb a lepeny, ez egy bizonyos fokig normalis, elettani jelenseg.


Szerintem vidd vissza a kivonatot, hogy vegye vissza, tudnia kellett volna, hogy terhesen nem hasznalhato. Feleslegesen vetted meg.

Azutan menj el nogyohyaszhoz es mutasd meg az eredmenyeket, hatha kapsz ra ertelmes valaszt.


Amugy a koldokzsinor tekeredes elege normalis. Tekintve, hogy a baba mozog ossze-vissza, a koldokzsinorral egy terben. Teljesen normalis, hogy ratekeredik...

2018. jún. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Jaj, nem ide akartam irni, ne haragudj...
2018. jún. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem javaslom.


Nagyon sok hiteles szakorvostól hallottam már, hogy fel vannak háborodva a leleteiben leírtakra, boncolással sem lehetne olyan elváltozásokat felismerni, amiket a doktor úr leír.


Konkrétabban:

gyomor és bélrendszeri elváltozást említett a leletben, melyet az utána elvégzett tükrözés teljesen megcáfolt.

A gasztroenterológus mondta, hogy azt a fajta betegséget lehetetlen ultrahanggal megállapítani, még MR felvételen sem lehetne olyan pontossággal látni.


Ez csak egy példa, de írt már a leleteiben májcisztáról, emlőcsomóról, amiket az adekvát képalkotó diagnosztikával nem lehetett igazolni.


Minden bizonnyal tisztában vele ő is, hogy amiket leír, azt nagyban a képzelete szüli, mivel nem javasolja pontosabb képalkotó eljárás elvégzését, vagy onkológiai centrum felkeresését mintavétel céljából, holott a leletben említett képletek láttán kötelessége lenne haladéktalanul további vizsgálatra irányítani a beteget.

Ehelyett inkább saját érdekeltségi körébe tartozó termékekre próbálja rábeszélni a megijedt "beteget".


Aki teheti, keressen fel inkább egy hiteles szakembert, akinek nevét meghallva elismerően nyilatkoznak kollégái és nem óva intenek tőle.

2019. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Elég régi a kérdés, de én is nemrég voltam a doktor úrnál vizsgálaton. Eleinte én is örültem, hogy milyen jó, hogy találtam egy normális, alapos dokit... aztán megmutattam a leletet a háziorvosomnak (miután olyan eltéréseket írt le a leletben, és olyan dologgal akarta összefüggésbe hozni, aminek, mint egészségügyi hallgató sejtettem, hogy sok köze nem lehet egymáshoz, arról nem is beszélve, hogy ezeket a komoly elváltozásokat táplálkozás terápiával és gyógynövényekkel akarta kezeltetni), és a háziorvosom (akihez az egész család jár, és 1000%-ra megbízunk benne) konkrétan mondta, hogy ilyen eltérést ultrahanggal fizikai képtelenség kimutatni. Kíváncsiságból azért találkoztam a táplálkozás terapeutával is, és bár a konzultáció szerencsére ingyen volt, annyit is ért az egész. Táplálkozásbeli javaslatokat annyit tett, amit egy laikus józan paraszti ésszel is kigondol emésztési problémákra, és az egész beszélgetés arról szólt, hogy a méregdrága gyógynövényes készítményeiket promózzák. Hozzáteszem, bár szóltam a nőnek, hogy terhes vagyok, ő bizton állította, hogy ezeket a készítményeket várandósság alatt is lehet szedni. Na, azért ezt nem próbálnám ki. És jött a mesével, hogy a barátnője az egész terhesség alatt szedte ezt a gyógyszert, és hogy a gyerek 9 éves, és még sosem volt beteg... ugyan már!

Szóval én SENKINEK nem ajánlom őket, sem Dr. Csókási Zsoltot, sem Veinlich Tünde "táplálkozás terapeutát". Lehúzós, kuruzsló bagázs!

2019. máj. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:

Gyorsan szükségem volt egy hasi ultrahang eredményre a májam miatt, ezért Szegedre utaztam le hozzá még az év első felében. Miközben a váróban vártam rá, rákerestem a nevére és majdnem megszöktem :) a tisztesség miatt , illetve azért nem szöktem meg, mert más azt írta, ha csak a lelet kell, akkor azt is megcsinálja.

A Doktor Úr, kedves, közvetlen, megkérdezte, hogy találtam rá. elmondtam, hogy csak egy UH vizsgálat kell. Ettől függetlenül diagnosztizált és megoldási javaslatot is adott (anélkül, hogy bármit kérdezett volna a betegségeimről vagy a gyógyszereimről). A lelet átadása után átmentünk egy másik helységbe, ahol megmutatta, mit kellene szednem, hogymeggyógyuljak. nem tukmálta, egyszer mondta el, mint ahogy azt is, hogy hagyjam el a gyógyszereimet (amikről nem is tudta, milyen gyógyszerek, aj ajánlott "terápia" pedig kimerítette a nevetségesség fogalmát.

Ami miatt ide írok, az mégsem ez a dolog, hanem az, hogy más fórumon is olvastam, radiológusként nagyon jól diagnosztizál. Ezt nem tudom megítélni, mert nem vagyok orvos, de aki hozzám hasonlóan csak egy vizsgálatért megy hozzá, annak felhívom a figyelmét kér dologra:

1. a lelet nem hasonlít egy bárhol máshol kapott ultrahang leletre.

2. A "leletnél" a következő szöveg van feltüntetve: a vizsgálati protokoll saját fejlesztésű, eltér a szakmai kollégiumi állásfoglalástól.


ebből adódóan a honlap messzemenően megtévesztő, mert az egy pusztán diagnosztikai vizsgálatokkal foglalkozó orvosi képét sejteti, nem azt, hogy itt egy orvos és egy táplálkozásterapeuta fogja várni az embert természetgyógyászati termékekkel.

Én biztos, hogy soha többet nem jövök ide.....


Nem állítom, hogy a Doktor Úr

2019. nov. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én néhány évvel ezelőtt voltam nála Budapesten a Hattyúhazban hasi panaszok miatt. A stílusa kifejezetten unszimpatikus volt. Nálam is parazitákat vélt látni az ultrahangon, természetesen jól megijedtem. Mindenféle készítményt javasolt, amiről egy következő alkalmon lehetett volna bővebben érdeklődni, nyilván újabb jó pár ezer forintért... A leletet megmutattam a háziorvosomnak, mikor meglatta a logót, sajnalkozva nézett rám, hogy ennyi pénzt kiadtam érte, nem tartotta sokra orvosilag. Összefoglalva, az én panaszomra nem talált megoldást, viszont helyette feleslegesen rám hozta a frászt, nem ajánlom senkinek a saját tapasztalom alapján.
2020. jún. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:

Pár hónapja voltunk nála az egész családdal. Óriási pénzkidobás volt ! A leletén mindnekinek ugyanaz állt : vékonybèlgyulladas, reflux . Már ez is furcsa volt mert senkinek nincs a családba refluxos panasza .

A vizsgálat után mindenáron ránk akarta tukmalni az mlm-es termékeit horror áron. Amikor látta, hogy vacilalunk egyből stílust váltott es lekezelő ,

Nagyképű módon viselkedett , kb kilökött minket . Sajnos utólag olvastam el rola a véleményeket amit bánok is. A férjem ezután még elment egy másik orvoshoz is aki sem vekonybelgyulladast sem refluxra utaló dolgokat nem látott.

Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy a férjemmel közölte , hogy 2 éven belül megfog halni amiért megkapta az első vakcinat .. felháborodottan jöttünk el..

2021. aug. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:

Sziasztok!

Én tegnap voltam nála vizsgálaton. A májamon levő cisztát és a méretét pontosan meghatározta (tudtam erről, régebbi hasi CT-ről, de neki nem említettem). A hasi puffadásomat és a görcsöket gyulladással magyarázta, azt mondta, hogy a lépem is a duplája emiatt. Az általa leírt méret az interneten több helyen is a normál méretnek felel meg. Nekem is javasolt táplálkozás terapeutát, azt is hozzáfűzte, hogy 20.000 Ft-ból megúszom. 3 hónap múlva kontrollra kellene mennem hozzá.

2021. okt. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!