Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Urológián milyen vizsgálatokat...

Urológián milyen vizsgálatokat végezhetnek? Milyen ezközökkel?

Figyelt kérdés
Sajnos,több mint egy éve tartó vizelési problémáim vannak.Maró vizelet,kibírhatatlan fájdalom,égő érzéssel társítva.A háziorvosom megcsinált pár vizsgálatot,és legalább az kiderült,hogy nem hólyaghurutom van-ezenkívül másra nem jutott egy éven keresztül.A tüneteim egyre erősödnek az idő múlásával.Szorongok,félek,ha illemhelyre kell mennem!Sok gyógyszert beszedtem már,és elegem van.(Ráadásul ki vagyok száradva,ezt csak úgy megjegyzem)Időpontot kértem urológushoz,pénteken megyek.Mi vár ott rám?Milyen vizsgálatokat végeznek el?És hogyan?Fájdalmas?Tapasztalatok? 21/L

2012. nov. 7. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Például vizeletvizsgálat. Vagy pohárba kell pisilned vagy van a kellemetlenebb eset, hogy megcsapolnak, az nem túl kellemes, picit fáj is, de ki lehet bírni.

A vizeletet elküldik tenyésztésre, hogy van-e esetleg benne kórokozó.

Viszont azt írtad, hogy ki vagy száradva. Viszont az is okozhat fájdalmas vizelést. Amúgy miért vagy kiszáradva? Nem iszol? És azért a kiszáradás egy elég súlyos dolog, azt azért észrevette volna az orvosod, mert ilyenkor egyből kórház és infúzió!

Amúgy sok folyadékot kell inni, legalább másfél litert naponta és akkor nem fogsz nem fogsz kiszáradni.

2012. nov. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megcsapolnak?Úristen!És miért nem jó nekik a poharas vizelet?Nem igazán foglalkozott velem a háziorvos sajnos.Ha lebegtettem volna előtte egy ötezrest,akkor talán megvizsgált volna normálisan...A kiszáradás szerintem egyértelmű.Mindig száraz a szám és a nyelvem.Sajnos nem iszok elég folyadékot.Van hogy napi pár decit csak.Kiskorom óta küzdök a folyadékkal!Többször voltam már infúzión emiatt.Tudom,ezen változtatnom kell,de nem gurul le az az egy liter sem.Rengeteget gondoltam arra hogy talán a szervezetem nem tudja magát átmosni kellőképp?És amiatt lenne ez a problémám?
2012. nov. 7. 17:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha azt írtad, hogy a háziorvosod nem foglalkozott veled igazán, akkor lehet a húgyhólyaghurut sem kizárt. Azt ugyanis bakteriális fertőzés okozza és a vizelettenyésztés kimutatja a baktériumot a vizeletben.

A kiszáradás pedig nem játék! Nem muszáj, hogy vizet igyál, ihatsz gyümölcslevet, teát is, bármit, amit szívesen megiszol és nem ártalmas (gondolok itt az alkoholra). Bár a sör azt mondják jótékony hatással van a vesére, csak nagy mennyiségben nyilván a májra és az agysejtekre nem annyira.:)

Szóval szerintem vagy a kevés folyadék vagy a húgyhólyaghurut lesz a ludas, de ezt pontosan csak is orvos tudja megmondani, én csak találgatok.

Nekem volt olyan, hogy pohárban elég volt vizelet, de mikor legutóbb voltam, akkor megcsapoltak. Amúgy gondolom azért, mert az a leginkább steril, így biztosabb, hogy semmi más nem kerül bele a vizeletbe.

2012. nov. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vizeletvizsgálat volt,és az kizárta a hólyaghurutot.Azért vizsgált arra,mert az már többször volt nekem.Amúgyis más érzés volt akkor,mikor hólyag-hurutom volt.Ez borzalmasabb.Egyébként a gyümölcsleveket nagyon szeretem,és az ízesített ásványvizeket is (Jana).A szénsavasak szóba sem jöhetnek,és alkoholt sem iszom.Nagyon nehéz rászokni a rendszeres folyadékfogyaszásra.De az egészségem érdekében komolyabban kell vennem,mert nem akarom,hogy a vesém is tönkremenjen.EZ a lecsapolásos dolog hogyan történik?Fájdalmas?Írj róla légyszives!Akár itt,akár privátban.
2012. nov. 7. 21:14
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
Ha Te is tudod, hogy keveset iszol, akkor igyál többet!
2012. nov. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor pedig, ha van tényleg olyan innivaló, amit szeretsz, akkor pedig inni kell! Képzeld el úgy a dolgot, mintha az lenne a gyógyszer, amit be kell venned, ha azt akarod, hogy meggyógyulj.

Úgy néz ki amúgy a csapolás, hogy le kell feküdni az ágyra és egy pici csövet helyeznek a húgyvezetékbe, de közben mindent mondanak, hogy lazítsd el magad és mikor vegyél nagy levegőt, pár pillanat alatt megvan a mennyiség, ami nekik kell és már veszik is ki. Nem túl kellemes, de ki lehet bírni.

2012. nov. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!