Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szüzeknél milyen vizsgálatokat...

Szüzeknél milyen vizsgálatokat szokott elvégezni a nőgyógyász? (petefészek cisztára gyanakszom,18/L)

Figyelt kérdés

Az ultrahang pl. hogy zajlik? Hüvelyi, vagy elég ha kívülről ultrahangoz meg?

Nagyon szégyenlős vagyok, és a nőgyógyász a legnagyobb rémálmom.


2012. szept. 10. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapintásos vizsgálatot végezhet hüvelyen keresztül egy ujjal (pl ha használsz tampont nincs ennek akadálya), vagy végbélen keresztül. Hasi uh-ra számíts, szüzeknél hüvelyit csak nagyon indokolt esetben csinálnak.


Szégyenlősség, rémálom: hát igen, az első előtt sokan voltunk így... De ne izgulj, találj egy jó dokit (sztk-s is lehet, ha normális, én pl sztk-ba járok, és soha nem volt gond). Könnyebben és hamarabb túl leszel rajta, mint gondolnád! HAjrá!!

2012. szept. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szia!én szűz vagyok szintén,és ciszta gyanúval mentem dokihoz,hüvelyi uh-t csinált,és a hüvelyen keresztül kézzel vizsgált,és tényleg cisztám van
2012. szept. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én most voltam dokinál gyógyszert iratni meg sem vizsgált. Mi alapján gyanakodtok cisztára?
2012. szept. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


17:24: Mindenki ezt mondja, és másoknál biztosan így van, de nálam tényleg alig akad szégyenlősebb ember a világon. :D


20:51: És te is cisztára írattál gyógyszert?

Majdnem másfél hónapja nem menstruálok, és ilyen esetben úgy tudom a ciszta a legvalószínűbb magyarázat.

2012. szept. 10. 22:54
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

:))) 17:24-es vagyok


Talán elárul rólam valamit, ha azt mondom, megmondtam a dokimnak, hogy bugyiban szeretnék szülni is... De nem lehetett. :P Az a fontos, hogy találj tényleg egy olyan orvost, akiben annyira megbízol, hogy még azt is meg mered neki mondani, hogy szégyenlős vagy, és legszívesebben le sem vetkőznél. Mondjuk kinek mi jön be, nekem egy lazább dokim van, akivel lehet ezen még poénkodni is, így nekem is sokkal könnyebb.

2012. szept. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Mindenképpen egy női dokit javasolnék neked, legalábbis első alkalomra. Sokkal elviselhetőbb elötte vetkőzni, terpeszteni, mint egy pl. 25-30 éves ffi elött!

És nyilván sokkal megértőbb is, hiszen ő is jár nőgyógyászhoz, amikor az asztal "másik" oldalán van.

2012. szept. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
keress egy női nőgyógyászt, kevésbbé ciki elötte meztelenkedni, és mivel ő is nő, ezért nem csak könyvből ismerkedett a női testtel és nyavajákkal, mint férfi kollegái.
2012. szept. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére meg jött ma a menzeszem, szóval most még egy ideig nem megyek szerencsére :D


Köszönöm a tanácsokat.

2012. szept. 12. 19:46
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Örülök neki!

De azért gondolj arra, hogy bármikor töeténhet valami, ami miatt kell orvoshoz menned, úgyhogy szép nyugodtan keresgélj egy megbizható női orvost, akihez fordulhatsz gond esetén.

2012. szept. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan alakultak a dolgok, kérdező? Azóta voltál már nőgyógyásznál? Már nem vagy annyira szégyenlős?
2021. aug. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!