Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon gyerekkorban?

Tampon gyerekkorban?

Figyelt kérdés

11/L vagyok. Betétet használok, de utálom. Mindig elcsúszik, kényelmetlen, nem ragad.. Szeretnék tampont használni. Lehet, érdemes, szabad? És ha igen, milyet? Mert jó lenne, ha használhatnék, csak félek tőle... Anya mindig betétet használ, utálja a tampont, ezért nem akarom megkérdezni, hogy nem használhatok-e tampont.. az úgy kínos.. :/ Pedig nem szégyellősködök előtte.

Szóval mit tegyek? Érdemes azt használni?



#tampon #tampon gyereknek
2012. nov. 8. 18:14
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
ja amúgy ma jött meg életemben harmadszor, szóval még "új vagyok".
2012. nov. 8. 18:15
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem most még betétezzél! Pár év múlva használj tampont.
2012. nov. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
hát nézd.. én 13 évesen kezdtem a tamponozást, szerintem az sem egy túl idős kor. Kezdd minivel, lehetőleg ob-val. Aztán ha kényelmesnek találod (amúgy van benne részletes használati utasítás), akkor használd nyugodtan, de csak ésszel, mert ha túl sokáig bent van, akkor jönnek a bacik. És akkor érdemes először kipróbálni, amikor sok a vér.
2012. nov. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

én ugy tudom lehet.nem korfüggö. csak nyilván elötte kezet kell mosni,és mélyre kell feltenni.

kezdd minivel hogy hozzászokj és mellette is legyen betét eleinte hogy ne érjen meglepi.

kihuzni elég erösen kell.Én is utánom. engem dörzsöl felhelyezésnél és kihuzásnál is marha rossz érzés nekem. de ez mindenkinél más. kiprobálni érdemes azért.

2012. nov. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
de ha mégis betétnél maradsz akkor meg probálj ki többfélét. van ami szar....nekem az always is jol tapad csak az tömény müanyag, én naturellát használok. nekem nem mozdul el.és olyan bugyit vegyél fel aminek azért van tartása.
2012. nov. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
szerintem is korai még a tampon,de ha ennyire kiváncsi vagy rá,akkor a legkisebb mérettel próbálkozz
2012. nov. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%
Inkább maradj a betétnél és idősebb korodban is csak akkor használj tampont, ha nagyon muszáj. Lehet, hogy a tampon kényelmesebb, de a betét egészségesebb, mert nem a hüvelyedben van.
2012. nov. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. rendben
2012. nov. 9. 14:21
 9/15 anonim válasza:
37%

Nem ajánlom a tampon használatát, főleg nem ilyen fiatal korban és főként nem állandó használatra. Ugyanis ha nem megfelelő higiénés körülmények között helyezed fel (nem megfelelő kéz higiéné)kórokozókat jutathatsz fel a hüvelyedbe, ami fertőzést, betegséget okoz. A másik a vérrel megtelt tamponban elkezdenek szaporodni a mikroorganizmusok ami szintén betegséghez vezet /candida /hüvely gomba, bakteriális vaginitis stb... Ha pedig túl korán távolítod el a tampont, akkor az hüvely szárazságot, ezáltal ismételten fertőzéseket kaphatsz, ugyanis felborul a hüvely természetes flórája. Ilyen fiatal korban pedig abszolút nem ajánlott. A szűzhártya ugyanis nem minenkinek egyforma (valakinek nagyobb nyílás, valakinek kisebb nyilás, valakinek több kis lyukszerű nyílás található)Nem szabad bedőlni a reklámoknak!!!! A gyártónak muszáj eladni a terméket! A szüzességedet ne egy tampontól veszítsd el.

A tampon maradjon alkalomszerű használatra,amikor tényleg nagyon szükséges.

Betétek széles skálája áll a rendelkezésedre, neked kell kitapasztalnod melyik a számodra legmegfelelőbb!

Üdvözlettel: leendő nőgyógyász szakorvos

2012. nov. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
16%
Remélem a tampon mániások olvassák az előző válaszoló hozzászólását!
2012. nov. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!