Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon használata? 12/L...

Tampon használata? 12/L bővebben lent

Figyelt kérdés
sziasztok.ma a suliban adtak egy csomagot a lányoknak.volt benne egy felvilágosító füzet, 2db tisztasági betét, 2db kicsi tampon és 2db nagy tampon.az lenne a kérdésem hogy szabad használnom tampont annak ellenére hogy 12 éves vagyok? anya elől eldugtam mert szerintem már nem kell szólnom neki ha megjön a 3. menstruációm.benne van hogy hogyan kell felhelyezni.:)) köszii:))
2012. nov. 6. 15:43
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
42%
Szerintem neked még nem kéne használnod, mert túl fiatal vagy.
2012. nov. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az van a papíron hogy az első menstruációnál már lehet használni:)
2012. nov. 6. 15:58
 3/21 anonim ***** válasza:

Elvileg nem lehet gond belőle, az a lényeg, hogy nagyon ésszel használd. A betétnél nem probléma, ha pl. egy kicsit tovább marad bent, vagy nem mosol megfelelően kezet, mielőtt kicseréled, de egy fertőzött vagy későn cserélt tampontól komoly nőgyógyászati problémáid lehetnek.

Összességében ha egyébként nincs problémád a betéttel, akkor szerintem még ne állj át rá, de ha akarod, persze próbáld ki.

2012. nov. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szia! Inkább beszéld meg anyukáddal, ez azért mégiscsak új információ. Amúgy tényleg nincs akadálya, hogy használd, de jobb ha anyukád tud róla, és esetleg tanácsot is fog adni hozzá.
2012. nov. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Én is akkor kezdtem, semmi bajom nem lett tőle, ha tudod, hogy kell felhejezni akkor használhatod. Csak figyelj oda rá, a kezdetekben használj kiegészítést hozzá betéttel, hogy nehogy pecsételjen.
2012. nov. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Engem is a kíváncsiság hajt:) Köszi a választ:)))
2012. nov. 6. 16:01
 7/21 anonim válasza:
Ha ki akarod próbálni, akkor a minivel kezd! Mert ugye írtad, h. " 2db nagy". De mindenképpen nyugodtan fordulj anyudhoz, biztos nem küld el!
2012. nov. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
42%
A tamponnak óriási a reklámlobbija. Az én nőgyógyászom egyáltalán nem javasolja a használatát és ezzel nincs egyedül. Akkor használd, ha nagyon muszáj, ezzel megelőzöl egy sor akár később is kialakuló nőgyógyászati gondot. Mindig azt a legkisebb méretet használd, amit 3-4 óránként cserélni tudsz. Véleményem szerint az iskolai wc-k higiéniája egyedül az applikátoros tampon használatát teszik célszerűvé. Hidd el, nem éri meg a fertőzést és utána fiatalon, szűzen a nőgyógyászhoz járkálást...
2012. nov. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
29%
Inkább csak akkor használd, ha nagyon muszáj!
2012. nov. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Rendben akkor csak kipróbálom az első napon:) Köszönöm a válaszokat:D
2012. nov. 6. 16:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!