Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális? 16/L

Ez normális? 16/L

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Először a 16. szülinapomon, azaz februárban menstruáltam. A ciklusom nagyon változó. Volt, hogy egy hónapban kétszer-háromszor is megjött. Most viszont sehogysem akarok menstruálni. Utoljára október 3-án jött meg. Legtöbbször 9-11 napig vérzek. Mennyiségileg is ingadozó. Eleinte nagyon kevés volt, aztán normál mennyiségű, múlt hónapban viszont darabos és annyira erős, hogy fél-egy órát bírt ki egy super tampon és egy betét.

Augusztus óta élek nemi életet, eddig 3-szor szeretkeztem a barátommal. Óvszerrel védekeztünk MINDIG. Utolsó alkalommal kiszakadt az óvszer, de a kezemben. Előtte nem éreztem rajta semmilyen váladékot, tehát elvileg nem juthatott belém az előváladék sem.

Ráadásul nagyon stresszes életem van az iskola és a családom miatt. A gondjaimat csak akkor sikerül elfelejtenem, mikor a barátommal vagyok.

Miért késhet ennyit a menstruációm? Ez normális?


2012. nov. 10. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálad normális.
2012. nov. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Le tudod írni, hogy eddig mikor volt meg és meddig tartott?

Egyébként még nincs egy éve sem, hogy menstruálsz, szóval ez még nem biztos, hogy kóros.

2012. nov. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az első február 20-án volt, 1-2 napig tartott. Aztán voltak nagyobb kihagyások, hogy másfél hónapig semmi. Június-augusztus között kétszer is megvolt egy hónapban, egyszer háromszor. Augusztusban vesztettem el a szüzességem, utána kb. a 40. nap körül jött meg. Azt hallottam, hogy ilyenkor ez normális. Az utolsó október 3-tól tartott 12. vagy 13.-ig. Az elsőt kivéve 9-11 napig menstruáltam mindig.
2012. nov. 10. 15:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet nem ártana egy hormon vizsgálat. Ez hogy iylyen késön jött meg és 9-11 napig tart nem normális. Max 1 hét még beleférhet, de sokaknak akár csak 3 nap. Ez a ritkább de a legtöbb nönke is max 5-6 napig tart. Ez még kéöbb változhat annó nekem is volt egyszer egy ilyen hosszú, aztán 1 hetes aztán 5 napos, van egy hormon betegségem egyébként és amióta az kezd rendeződni azóta nekem is csak 3 nap. Sokaknak csak a szervezet elsavasodása miatt tart jóval tovább.

Terhes tuti nem vagy és elvileg beleférne még az hogy nem állt be mivel csak nemrég jött meg először, de én nézetnék egy hormon sort a helyedbe.

2012. nov. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az elsavasodásról jut eszembe, refluxom van. Az okozhatja esetleg, hogy ennyi ideig tart?
2012. nov. 10. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!