Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 éves vagyok, és elég sűrűn...

15 éves vagyok, és elég sűrűn vagyok felfázva. Mit tehetnék még, azon kívül hogy (mindig! ) vastagon öltözködöm mert eleve fázós típus vagyok, illetve minden reggel C vitamint veszek be. Ötletek, saját tapasztalatok?

Figyelt kérdés
felfázás, nők, egészség
2012. nov. 11. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A felfázás bakteriális hólyagfertőzés és nem a hidegtől van, az csak hajlamosító tényező. A végbél felől szeret az ott természetesen is meglévő coli baktérium átmászni a húgycsőbe, majd a hólyagba. A tanga, a nemi élet nagyban elősegíti ezt. Sajnos a női húgycső rövid, ezért hamarabb fel tudnak jutni a baktériumok.

Amit tenni tudsz az az, hogy a hólyaghuruttal elmész orvoshoz, aki célzott antibiotikummal kikezel először, majd utána alternatív szerként tőzegáfonyát célszerű fogyasztani és naponta legalább 2 liter vizet meginni. Ha esetleg élsz nemi életet (vagy a későbbiekben), akkor szex után azonnal el kell menni pisilni. Ha nagy wc-re mész, akkor pedig mosd át magad vízzel, ne csak a wc papírt használd. Tanga, szoros gatyók nem a legpraktikusabbak. A többi hajlam kérdése is...

2012. nov. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Előzővel egyetértek, annyit tennék még hozzá hogy wc-zés előtt is moss kezet, illetve hogy használj külön törölközőt a nemi szervedre.

A fehérneműt magas hőfokon mosd.

2012. nov. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. nov. 11. 18:28
 4/10 A kérdező kommentje:
tanga ill. a nemi élet miért segíti ezt?
2012. nov. 11. 18:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Hordj pamuttrikót (lehetőleg tiszta pamutból) ősztől tavaszig; mindig legyen betakarva a hátad és a vesetájékod. Figyelj arra, hogy vastag taplú legyen a cipőd (télen felejsd el a tornadorkó-stílust), és vízhatlan.


Este nyugodtan vegyél melegvizes lábfürdőt (kivált, ha alacsony a vérnyomásod és nappal sokat ülsz). Mindig kend be a lábad utána valami krémmel és húzz rá egy pamut vagy gyapjúzoknit. (A pamut szerintem jobb.) Éjjelre is hagyd magadon, ha meleged van, még álmodban is le tudod venni magadról.


Hordhatsz a ruha alatt gyapjúból készült derékmelegítőt is (én is szoktam). Nem látszik, és ne törődj azzal, ha valaki cikiz emiatt. Az egy buta ember. Inkább cikizzen, mintsem, hogy folyton beteg legyél.


Igyál sok folyadékot, a C-vitamin mellé szedj Ca-t is (segít felszívódni a C-vitamint), igyál sok forró folyadékot: tea, gyümölcs vagy fekete, kakaó, tejeskávé.


Felfázás ellen vannak gyógyteák is, és gyógynövények is, illetve egyes növények maguk is nagyon jók (pl. a birsalma) ezekre a gondokra.


Figyelj arra, hogy ne ülj huzatba, ne hordj haspólókat, pláne trikó nélkül; mindig alaposan szárítsd meg a hajad, mielőtt kimégy az utcára. Figyelj a tisztálkodásra - a többit leírták előttem.

2012. nov. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
A tangát, a műszálas bugyikat, szoros nadrágokat, és az illatosított intim cuccokat felejtsd el egy életre!!!
2012. nov. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia!érdemes utána nézni ilyenkor hogy van e valami bakteriális eredete (vizeletleoltással),ehhez orvoshoz kellene menni... Nekem hasznos volt a tőzegáfonya kapszula,rengeteg fajtát lehet kapni gyógyszertárban. Sok-sok folyadék és ilyenkor kerüld a nemi életet... Ha bakteriális eredetű a felfázás,antibiotikumot ír fel az orvos...
2012. nov. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sok problémám volt felfázás terén. Én is felfázós típus voltam, de a patikában ajánlottak rá Intim segítség gélt, amit problémás időszakaimban mindig használok fürdés alkalmával. Eleinte voltak kétségeim, de használt. Leírás szerint több fertőzés ellen is védelmet nyújt, ha gondolod próbáld ki.
2012. nov. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszadóval egyetértek, illetve szerintem tőzegáfonya teát vagy tablettát lenne érdemes innod/szedned.
2012. nov. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2012. nov. 12. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!