Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez befolyásolhatja a menstruác...

Ez befolyásolhatja a menstruációmat? Ilyen még soha nem volt.

Figyelt kérdés

Sziasztok! 5 éve menstruálok már, nem mondhatom, hogy napra pontosan rendszeres, de plusz mínusz pár nappal kiszámítható. Soha semmilyen fájdalmat nem tapasztaltam, a közérzetemmel se volt gond. Mostanában, az utolsó 3 alkalommal már fájogatott a pocim, fáradt és ingerlékeny voltam. Tegnap iszonyatosan fájt amikor megjött, most is görcsöl a hasam, kedvtelen, álmos és ideges vagyok.


A kérdésem az lenne, hogy összefüggésben állhat a most jelentkező fájdalom azzal, hogy nemrégiben elég sokat veszítettem a súlyomból? És 5 év után lehetséges, hogy most megváltozik, és ezentúl fájni fog?


Sok fájdalmat tapasztaltam már, de egyetlen egy van, amit képtelen vagyok tolerálni, az a hasfájás, görcsölés... Előre félek mi lesz jövő hónapban, ha megkezdődik az iskola.


2009. aug. 14. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Általában a nagyobb súlyvesztés befolyásolja gondolok itt 10-20 kg-ra . Több oka lehet hogy fájdalmas , ha nagyon elviselhetetlen akkor fordulj nőgyógyászhoz . De az is lehet hogy most teljesen másképp rendszereződik .
2009. aug. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel, teljesen összefügghet a súlyvesztés a fájdalommal. De az idegességtől is fájhat. Cataflam jó rá, vagy a háziorvosod is tud rá írni valamit. Sokat kell inni előtte, meg sok gyümölcsöt kell enni és az enyhíti a tüneteket.
2009. aug. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
-16 kg után vagyok, talán ezért fáj. Egyszerűen rettenetesen viselem a hasfájást, mint egy óvodás, körülbelül. Talán még annál is rosszabbul. Így nehéz megítélni, mi a valóban nagy probléma, vagy mi az ami nekem rettenetes, másnak mindennapos...
2009. aug. 14. 11:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én totál meg tudlak érteni :S 12 kilót fogytam 3 hét alatt (betegség miatt), előtte sosem görcsöltem, utána meg... Nos, van, hogy fel sem tudok kelni egész nap... Rossz közérzet, hát/hasfájás, hányinger, ilyesmi... De csak azóta, mióta lefogytam (ennek már kb. 2 éve)

Nem sokat lehet ellene tenni, esetleg valamilyen lazító gyakorlat után nézhetnél, nekem a forró vízzel való zuhanyzás is segíteni szokott (meleg víz ellazítja az izmokat) esetleg a szeretkezés - már ha nem vagy finnyás ilyenkor :) komolyan mondom :D

Remélem, segítettem valamennyit.

Üdv.

Trisha

2009. aug. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, befolyásolja. Nekem kb. 4 évig volt panaszmentes a mensesem, aztán egyik hónapról a másikra jöttek a görcsök, mint neked. Pedig én még csak nem is fogytam közben ilyen mértékben. A lényeg, hogy már 6 éve minden hónapban szenvedek. Azóta híztam is, fogytam is, de a fájdalom, a görcs megmaradt. Enyhítheted, ha mensesed időszakában Magne B6-ot szedsz (napi 4-6 szemet is be lehet venni, rá is van írva a betegtájékoztatóra, és tényleg görcsoldó, és nekem azért is jobb, mint a fájdalomcsillapító, mert ezt sűrűbben lehet bevenni és a hatása kb addig tart, mint egy fájdalomcsillapítónak). Mellé még melegvizes palack a hasra, az a legjobb. Ha megkezdődik a suli mindig legyen nálad fájdalom csillapító, Magne B6. Ezt ki se rakd a táskádból, mert pont olyankor marad otthon, amikor kéne... tapasztalat. Ez még fejfájásra is jól jöhet egyébként.
2009. aug. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szép kilátások... a gyakori migrénes fejfájással párosítva a fájdalmas menstruáció ütős kombináció lesz a jókedvem és vidámságom ellen.. :(


köszönöm a tanácsokat

2009. aug. 31. 09:30
 7/9 anonim ***** válasza:
8:57-es vagyok. Nekem is van mellé migrénem. Hát igen, de látod, én is túlélem. :)
2009. aug. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hát én örülnék neki, ha nekem legalább meglenne...én nem fogytam ilyen sokat, de azért fogytam pár kilót, és egy éve nem jön meg...arra nem tudtok valami megoldást? bocsi,hogy nem a kérdésre válaszoltam...egyébként én nospa-t szedtem, amíg megvolt, én is elég görcsölős vagyok.
2009. aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hé, orvos? azért nem így megy... miféle diétát csináltál drága, hogy így elintézted magadat?


sajnálom :(

2009. aug. 31. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!