Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Aki pm hormont szedett vagy...

Aki pm hormont szedett vagy szed alulműködésre, érzett tüneteket a hormonpótlás miatt? Pl: remegés, gyengeség, izomfájdalom vagy egyebek?

Figyelt kérdés

2012. nov. 15. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Letroxot szedek és mindegyik jelentkezik amit leírtál :(
2012. nov. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem mondod? Én is azt szedek. HÁt ez frankó. Eddig akárhány orvosnál voltam egyik sem mondta h ettől van, csak az eredményt lobogtatta, hogy jobb lett a TSH? ez nagyon jó csak én vagyok rosszul :( előtte amikor állítólag alulműködtem semmi bajom nem volt.
2012. nov. 15. 19:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam. Évekig L-thyroxint szedtem nem volt semmi bajom, aztán felment 30-ra tsh-m, azóta 75-ös Letroxot szedek igaz hogy tsh-m jó, de én rosszul vagyok.
2012. nov. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na ez a lényeg, hogy jó vagy jobb az eredmény , de én rosszul vagyok. Ezért abba is hagytam és megpróbálom vhogy természetes módon rendezni a pajzsmirigyemet. Remélem ezek a tünetek eltűnnek egy idő után. Pedig nem is szedtem sokáig, csak 2,5 hónapig, de sosem gondoltam volna h ez lesz belőle.
2012. nov. 15. 20:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Mennyit kell szedned? mert amíg 25-öst szedtem nem volt bajom, csak miután háromszorosára emelték, nagyon gyorsan kijött nekem is és azóta kinlódom vele.
2012. nov. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
50et szedek, ennyivel is kezdtem, egyik orvos sem mondta, hogy óvatosabban kellene adagolnom. először max. felet vagy negyedet szedni és lassan emelni :( én meg nem tudtam mivel nem vagyok orvos. De most már késő, most próbálok regenerálódni, gondolom több hétig fog tartani. Nektek milyen tünetek vannak vagy voltak?
2012. nov. 15. 23:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Természetes módon nem tudod rendezni a pajzsmirigyműködést, mert az autoimmun gyulladás miatt a pajzsmirigy szövetállománya folyamatosan pusztul. Sejtek nélkül pedig nincs, ami hormont termeljen. Egyébként a hormon, amit kapsz, teljesen természetes gyógymód, azt pótolja, ami hiányzik. Az más kérdés, hogy valószínűleg az adagolása nem megfelelő, ezért vannak tüneteid.

Ha nem szeded a hormont, akkor szép lassan felborul a szervezeted, lelassulsz, romlanak a mentális funkcióid, depressziós leszel, kihull a szőrzeted, a hajad, vizenyőssé válsz, felmegy a koleszterin szinted és a vérnyomásod, majd szép lassan egy nagyon súlyos, életveszélyes állapot alakul ki. Nem megijeszteni szeretnélek, csak felhívni a figyelmet arra, hogy pajzsmirigy hormon nélkül nem működik a szervezet.

2012. nov. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, de akkor ha csökkentem az adagot, akkor jól leszek? Mert lassan 2 hónapja nagyon rosszul érzem magam és arra szeretnék választ kapni, hogy ha szedem a gyógyszert, de kisebb adagot, akkor elmúlnak a tünetek vagy nem?
2012. nov. 16. 11:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Menj el ultrahangra abból sok minden kiderül és akkor meglátod mit mond endokrinológus.
2012. nov. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!