Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jobb mellemben rosszindulatú...

Jobb mellemben rosszindulatú csomót találtak. Hétfőn kell sebészhez menni, onnan a továbbiakat ő mondja. Műtik az biztos, de hogyan tovább? Hogy dolgozzam én ezt föl? Judit

Figyelt kérdés

2012. nov. 17. 08:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom... természetes,hogy most nagyon meg vagy ijedve,de LÉGY ERŐS és POZITIVAN GONDOLKODJ !Hidd el,hogy nem lesz semmi baj :) !!! Időben észrevették,mindenki segiteni akar neked. És fognak is... ne add át magad az önsajnálatnak !!! Egyébként ha nem vagyok indiszkrét megkérdezhetem,hogy derült fény a betegségedre?Kitartás... és minden jót kivánok !!!! :)
2012. nov. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%
Műtét után 2-3 héttel lesz meg a szövettan. Kemoterápia és/vagy sugárterápia. Ha G3 a szövettan elképzelhető, hogy a teljes melledet el kell távolítani. Rendszeres kontrollok, hogy a kiújulás miatt időben lehessen lépni. A feldolgozásról csak annyit, hogy ez mostmár végigkíséri az egész életedet. Tehát jobb, ha hozzászoksz.
2012. nov. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ha idöben észre vették lehet ne is kell kemo meg sugár. Szerintem mindneképp gondolj arra hogy ha időben észre vették akkor milyen szerencséd van, mert igy gyógyítható. Beszéld meg az orvossal hogy ha szükségts levenni az egész melledet akkor azonnal korrigálja egy műtét alatt. Manapság már sokszor így csinálják. ne hagyd hogy majd esetleg utána legyen a korrekció. Így is akkor több műtét kell mert a másikat is hozzá kell igazítani, ne de legalább egy mütéttel kevesebb. Van egy vendégem akinek igy volt. Nagyon szép cicket csináltak neki. Természetesen jobb lett volna ha nem kell, de azt mondja sosem volt ilyen szép cicje mint most. De reméljük neked nem lesz szkséged ilyen komoly műtétre. Minden jót kívánok neked, kitartást és sok erőt.
2012. nov. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szerencsére a mellrák az egyik legjobban kezelhető tumor tipus. Ha időben elkapják, akkor operációval teljesen meggyógyítható, a kemo és a sugár az áttétek kezelésére ill. megelőzésére van.
2012. nov. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek még annyit mondanék, hogy sok minden függ a tumor típusától, nagyságától és az esetleges áttéttől is. A legjobb prognózisa annak van, ami még nem terjedt át a környéki nyirokcsomókra. Feldolgozni ezt akkor fogod tudni, ha már pontosan tudod a részleteket is. Nagyon sok olyan beteggel találkoztam, akik teljesen meggyógyultak belőle.

Hogy személyeset is mondjak, a saját családomban is volt még anno, több mint 18 éve. Az illető hölgy nem szólt több, mint 1 évig, már áttétei is voltak, a kemot visszautasította, a mellamputációt is. Egyedül az injekciós kezelést vállalta, amit akkor még nagy nehezen külföldről hoztak be. Ennek ellenére évekig élt viszonylagos jólétben. Most már sokkal több kezelési lehetőség van, több féle gyógyszer is.

2012. nov. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,és talán holnap már többet tudok.Judit
2012. nov. 18. 10:16
 7/20 anonim válasza:
Sok erőt,és kitartást kívánok Neked,és bátorságot!Majd írd meg hogy mi van veled!
2012. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Legyetek szivesek miattam,értem ne vitázzatok!Ma már majd többet tudok.Sziasztok Judit
2012. nov. 19. 07:16
 9/20 anonim ***** válasza:
Szia Judit !Mizujs? Mit mondott az orvos? Remélem a körülményekhez képest minden ok ?
2012. nov. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Azt mondta,a cicimet nem kell eltávolítani,EKG,vérkép és röntgen ezzel kell mennem 30-án altatóorvoshoz.Dec.3-án vissza a sebészhez és valószínű azon a héten meglesz műtét!!Ennyit tudtam meg ma.JA!És nem félek!!Judit
2012. nov. 19. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!