Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet? Gombás fertőzés?...

Mi lehet? Gombás fertőzés? Vagy komolyabb?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdődött.. Viszketek ( a hüvely körül) de a pisilés nem fáj.

Ma elmentem wc-re és a wc papír picit véres lett.. nagyon halványan ,de többször is megtöröltem magam és végig olyan volt a papír.

Canestennel kenem 2 napja, eddig még nem segített ..


Lehet attól ,hogy amikor nagyon viszketek pisilés után a wc-papírral "megdörzsölöm" ,hogy picit enyhüljön a viszketés ?


Hozzá kell tennem havi - 2 havi szinten elkapok vmit, mert nagyon érzékeny vagyok mindenre..


Barátommal 3 éve együtt vagyok tehát nem váltogatom a szexpartnereket.


Valaki esetleg tud mondani valami? Csak a hét végén tudok orvoshoz menni ezért kérdem!


Előre is köszönöm.



2012. nov. 19. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Valami fertőzés lesz, aminek semmi köze a szexhez, de orvoshoz mindenképpen el kéne menned, sőt, akár mindkettőtöket kezelni kell.
2012. nov. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A gomba nem vérzik. Ha igen, az elég nagy baj, és elég elhanyagolt fertőzés. Ha neked tényleg csak 2 napja tart, akkor nincs összefüggés. De mindenképpen orvost igényel.


Kérdés: ha te 2 havonta elkapsz valamit, a barátod minden esetben megkapja a megfelelő kezelést? Neki ugyanis ugyanaz van, mint neked, de a férfiaknál legtöbbször nincsenek panaszok. Ennek ellenére mindig visszafertőz téged.


Ha őt is kezelik, érdemes elgondolkodni, még mi okozhatja. Példák:

- magas vércukorszint

- nemespenészes ételek (penészes sajt, téliszalámi stb.)

- illatos wc-papír

- intim lemosók, törlőkendők

- tisztasági betét (nem igaz, hogy légáteresztő...)

- uszoda, szauna

- közös wc (suli, munkahely, esetleg fertőzött családtag otthon - én még a vendégek után is mindig takarítok, mielőtt otthon ráülnék)

- műszálas fehérnemű

- nem megfelelő mosás (magasabb hőfok kell)


Most ennyi jutott eszembe, a többiek majd kiegészítik.

2012. nov. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, a fog. gátlót kifelejtettem, az is hajlamosít a fertőzésekre. Ha szeded, sajna le kéne mondani róla.
2012. nov. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Amiket leírtál ezek közül használom napi szinten:


-törlőkendő

-intim és tisztasági betét

-közös wc- iskolában..

-műszálas fehérnemű


2 éve szedek fogamzásgátlót.


Barátom nincs kezelve de 2 hónapja lett megvizsgálva minden oké volt..


De nekem ez a 2havi olyan szokott lenni ,hogy folyásom van .. akkor a canesten 1-2 nap alatt segít..


De most viszketek de nagyon..

A vérzés akkor szerintem amiatt van ,hogy kidörzsöltem mert már nem bírtam a viszketést..:S

2012. nov. 19. 12:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hagyd el azokat a dolgokat, amit a 2. válaszoló írt, és menj orvoshoz, ne otthon kísérletezgess a Canestennel, mert azt sem tudod mi bajod van. :)
2012. nov. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálok elmenni ,de nincsenek minden nap.. tehát max szerda- péntek fele tudok menni...:S
2012. nov. 19. 12:36
 7/9 anonim ***** válasza:

A következő probléma a Canesten. A Canesten nem csodaszer. Egy bizonyos típusú gombára való, másra nem. Ha te "folyásra" használod, azzal azt éred el, hogy amikor tényleg gombád van (mint pl. most), a Canesten már nem használ, mert a gomba rezisztenssé (ellenállóvá) válik vele szemben. Pontosan úgy, ahogy antibiotikumot nem lehet korlátlanul és összevissza szedni, a Canestent sem lehet előkapni, amikor úgy érzed. Az, hogy recept nélkül kapható, nem azt jelenti, hogy összevissza használhatod bármire. Ha jól tudom, 2 fajtája van: a 3 db-osból el kell használni mind a 3-at (nem lehet 1-2-t), az 1 darabosból meg nem lehet kettőt, mert ha egy nem használt, a második sem fog.


Attól, hogy a párod 2 hónapja egészséges volt, nem jelenti azt, hogy a mostani gombádat nem kapta el. Ha voltatok együtt, akkor elkapta. Sok ember van, akinek 2 hónapja nem fájt a torka, most meg fáj. Ez sem különbözik.


Az intim sz*rokat meg a tisztasági betétet meg felejtsd el egy életre. Felborítják a hüvelyflóra egyensúlyát, és védtelen leszel a fertőzésekkel szemben. A tisztasági betét meg kellemes párás környezetet teremt, amit imádnak a gombák. Lehet használni a menstruáció utolsó napján, de utána felesleges. A fehérnemű azért van, hogy megóvja a ruhát. A fehérneműt viszont nem óvni kell, hanem mosni. Vagy te a lábtörlőre is lábtörlőt teszel?

Nem kell bedőlni a reklámoknak, mert ez lesz az eredmény. A Kinder csoki is csak csoki, tele cukorral és zsírral, hízlal, rontja a fogakat - a reklám szerint mégis a legjobb a gyereknek, mert benne van egy egész pohár tej. Pedig nem.

2012. nov. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2. voltam
2012. nov. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál ,megjött az eredmény. Minden rendben van, valami öblítő vagy tusfürdő allergia miatt lehetett..


Köszönöm a választ egyetlen egy bajom van a betétekkel kapcsolatban..


Tisztaságit nagyon sűrűn használok mert mindig van folyásom. Nem túl sok de ez amióta menstruálok így van.. az orvosok azt mondták ez normális. De rossz érzés sokszor betét nélkül lenni..


Intimbetét: ha itthon vagyok tampon helyett inkább azt használom. Kényelmesebb. Plusz menstruáció 1. és utolsó napján is..


Erre valami ötlet?

2012. nov. 29. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!