Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt már valakinek ilyen...

Volt már valakinek ilyen tünete? És mi volt a betegség? Mi használt?

Figyelt kérdés

Múlt héten kezdtem érzeni a odalent a kisajkak környékén a nemi szervemen olyan csípő érzést. Folyásom nem volt más, mint eddig, nem viszketett, csak csípett. Voltam orvosnál, aki hüvelygombára írt fel kúpot, mivel hogy szerinte gombás fertőzés lehet a háttérben, mivel hogy még a havi vérzés előtt voltam, így pláne erre gyanakodott.

Szóval végigcsináltam a kezelést, másnap meg is jött. Viszont még mindig érzem azt a csípő érzést és ma megnéztem a kisajkaknál a bőrfelszínt és ki van pirosodva. De továbbra sem viszket vagy ilyesmi.

Volt valakinek ilyen tapasztalata? Mi volt végül a baja?

Tanácstalan vagyok abba is, hogy menjek-e orvoshoz, mivel ugye pont vérzés közepén vagyok, így szerintem a vizsgálatot sem tudják megcsinálni, sem tenyésztést, maximum a bőr kezelésére tudnak adni valamit.



#fertőzés #csípő érzés #kipirosodott nemi szerv
2012. nov. 18. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Vett kenetet az orvos, vagy csak úgy "hasra ütésre" mondta, hogy gombás fertőzés?
2012. nov. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem történt kenetvétel, mivel alapból éreztem ezt a csípő érzést, de pisiléskor intenzívebbé vált, így a háziorvoshoz mentem először, hogy ő majd elküld a megfelelő szakorvoshoz. Ő viszont nő és egyből gombás fertőzésre gyanakodott, így ő írta fel a kúpot, máskor is volt már ilyen, mivel antibiotikumos kúrák tömkelegén voltam az év első felében túl, amitől folyton hüvelygombám lett. Szóval azt mondta most nem küld még orvoshoz, ha nem használ a kúp, akkor menjek vissza.

Amúgy a nőgyógyászaton, ahová mennem kell, ott is volt, hogy én kértem, hogy csináljanak tenyésztést, mert csak a hasukra ütöttek és írták fel a gombaölő gyógyszert, de ha csináltak is tenyésztést, akkor ugye az 1 hét, de akkor is ugyanúgy felírják a gyógyszert a sejtett betegségre.

Úgyhogy nem volt tenyésztés.

2012. nov. 18. 11:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor menj nőgyógyászhoz és vegyen kenetet és annak az eredményétől függően írjon fel gyógyszert. Attól, hogy a háziorvosod nő, nem biztos, hogy kenet vétel nélkül tudja, hogy ha gombád van is, akkor melyik fajta, így nem tudja a megfelelőbb gyógyszert sem felírni.
2012. nov. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, ez igaz, csak most ugye a vérzés miatt kenetvételre sem tudok elmenni.

De tényleg a nőgyógyászaton is ez a módszer, hogy kenetet vesznek, kiírják ugyanúgy a gombaölőt, ha nem az a gond, mert volt olyan, hogy kiírták a gyógyszert, a kenetvétel pedig negatív lett. Szóval ugyanaz lett volna a kezelés, mint a háziorvos tekintetében. Csak hát igen, a tenyésztés akkor jövő hétre már meg lenne.

Viszont mindent kívülről érzek, így az is megfordult a fejemben, hogy valami külső fertőzés lehet, így lehet azt a kenetvétel nem is mutatná ki.

Szóval a vérzés miatt legkorábban csak kb. péntek körül tudnék menni.:(

2012. nov. 18. 11:50
 5/7 anonim ***** válasza:

szia

Ne nőgyógyászhoz fordulj,azok csak találomra írkálnak fel mindent...én kb 5 évig jártam hasonló problémával,ami mindig visszatért,illetve felerősödött...már mindent írt,általában sosem használak semmit,illetve ideig-óráig. Most voltam bőrgyógyászál (nemibeteg gondozóban) és azonnal csináltak egy széles körű tenyésztést,kiderült azonnal mi a bajom...baktérium.Azt mondták,hogy valószínűleg ez okozta éveken át a tüneteket...remélem tényleg így van.

Minden jót!

2012. nov. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem is azt mondta a háziorvos, hogy ne nőgyógyászhoz, hanem bőrgyógyászhoz menjek.

Egyébként ma voltam, mikroszkóp alatt megnézte a kenetet és gombát talált benne. Szájon át bevehető gyógyszert kaptam, fürdető kenőcsöt fürdéshez, illetve egy másik kenőcsöt, ami enyhíti a tüneteket.

Szóval gomba volt, de csak azt a bizonyos csípő, égő érzést okozta, mást nem.

2012. nov. 23. 17:49
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm mindenkinek!
2012. nov. 23. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!