Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellékhatások?...

Fogamzásgátló mellékhatások? Szerintetek ilyen korban nem korai?

Figyelt kérdés

A barátommal már 9 hónapja élünk nemi életet, így felvetődött a gyógyszer használata az óvszer helyett. Még sosem voltam nőgyógyásznál, de nem csak ezért mennék, úgy érzem ideje is lenne...

Tegyük fel "normális" nőgyógyászhoz megyek, aki megvizsgál, laborba küld. Tehát nem csak úgy a hasára üt és gyógyszert ír fel. Elvileg van ilyen is.


Így KIZÁRHATÓAK a mellékhatások? (Elhízásra gondolok itt főleg.) Úgy hallottam az új készítményeknél igen ritkák a mellékhatások, de azért félek...

18 éves vagyok, lehet korai még a szervezetemnek a gyógyszer?


Saját tapasztalatot írnátok? :) Mikor kezdtetek el fog. tablettát szedni? Mit szedtek/szedtetek? Lépett fel mellékhatás? Ha igen, milyen?


Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2012. nov. 19. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Én egy nőgyógyászról se tudok, aki vizsgálatok nélkül felírná a tablettát. :O Remélem nincs ilyen.

Az hogy én mit szedtem, talán már nem lényeges, hiszen ennek már 4-8 éve. Lehet, hogy azóta még korszerűbb tabletták is forgalomba kerültek.

Amúgy a Gracial volt, semmiféle mellékhatása nem volt.

Én már elmúltam 20, mikor elkezdtem szedni, de egyáltalán nem korai 18 évesen, sőt még ettől fiatalabb korban sem.

Persze pár év rendszeres menzesz megléte alap.

2012. nov. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Nem lehet előre megjósolni, hogy lesz-e mellékhatása, és ha igen, akkor mi.

Az alapos kikérdezéssel és a laborvizsgálatokkal csak azt lehet nagyvonalakban kideríteni, hogy egyáltalán bármilyen hormontartalmú fogamzásgátlót használhatsz-e.

Vérvételen pl. megnézik a májfunkciót, ugyanis ha az rossz, akkor semmilyet nem szedhetsz.

vagy ha volt a családban trombózis, akkor elküldenek olyan vizsgálatra, ami azt mutatja, hogy van-e genetikai hajlamod a trombózisra. Ha van, akkor szintén nem szedhetsz.

Vagy ha bizonyos betegségeid vannak (pl. aurával járó migréned), akkor megint csak nem szabadna felírni.


Tehát ha az orvos el is végez mindenféle vizsgálatot, akkor is csak a súlyos problémákat tudja kiküszöbölni, azt sem 100%ban.

(Pl. trombózist lehet kapni genetikai hajlam nélkül is, csak jóval kisebb eséllyel.)


Olyan vizsgálat nincs, ami az mutatja, hogy milyen problémád lehet majd tőle.


A környezetemben van pozitív és negatív példa egyaránt.

Vkinek semmi baja tőle, de van olyan bnőm, akinek a libidója lett nulla, vkinek migrénje lett, vkinek a mellében lett jóindulatú daganat, van, aki tüdőembóliát kapott (bár teszem hozzá, volt genetikai hajlama, csak nem vizsgálták ki, mert a családban ne fordult elő), van olyan, akinek annyira megkavarta a hormonjait, hogy abbahagyás után összevissza menstruál és folyik a teje.


Vagy bevállalod a rizikót és kipróbálod, vagy nem.

Előre tényleg nem lehet semmit mondani.

2012. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tabitól daganat??? Te jó ég...
2012. nov. 21. 16:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem értem a lepontozást.

Igen, daganat, de mint mondtam, nem rosszindulatú volt.

2012. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A vizsgálatokat nem azért csinálják, hogy kizárják a mellékhatásokat. Hanem, hogy alkalmas vagy-e egyáltalán a szedésre. Pl. barátnőm nem szedheti, mert voltak gondjai a májával.
2012. dec. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!