Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló. Korai lenne...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló. Korai lenne elkezdenem? Ti mikor kezdtétek el szedni a kapcsolatotokban?

Figyelt kérdés

2 hónapja vagyunk együtt a barátommal. Nem feküdtünk még le, csak pettingeltünk, de azt minden mennyiségben. Próbálkoztunk egyszer a gumival, de sikertelenül.

Mindig fogamzásgátló ellenes voltam, félek a mellékhatásoktól(hízás, pattanások, stb), de az óvszer is kényelmetlen. Ezért ha nem óvszer, akkor a tablettánál szeretnék maradni.

De nem lenne korai?Ha még nem feküdtünk le v mert még csak két hónapja vagyunk együtt?

Ti mikor?Mennyi idő elteltével kezdtétek szedni?

A másik probléma, pedig az anyukám. Neki nem is merem mondani, mert biztos ellene lesz. Viszon mondhatom, hogy barátnői viszony van köztünk így lehet rá tudnám beszélni. Ha meg nem, végülis az én döntésem, nem?

Lány, 18


2009. aug. 26. 18:22
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

+a barátom 23 éves, mindketten komoly, hosszútávú kapcsolatot szeretnénk, vannak terveink, ezért is a tablettára gondoltam. Ha csak egy kis flört lenne, nem kezdenék el szedni.

A válaszokat előre is köszönöm

2009. aug. 26. 18:24
 2/15 anonim ***** válasza:
Már a kapcsolat elején elkezdtem szedni a tabit. Mivel sosem lehet tudni, hogy meddig megyünk el. Szerintem meg mond meg az anyukádnak. Nem hinném, hogy ellene lenne. Inkább jobban örülne ha védekezel, mint egyszer csak bejelented nagymama lesz.
2009. aug. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Anyummal már szoktunk beszélni, és eddig én sem akartam tabit, hanem óvszert.

De rájöttem, hogy egyszerubb a tabi és nem kell óvszer után kutatni "akció" közben.

Anyum viszont az óvszer mellett van. :S

2009. aug. 26. 18:28
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát... ha lenne lányom, én inkább fog.gátlót javasolnék neki, mint gumit... a mostani kapcsolatomba is anyum javasolta, hogy nem akarok-e szedni. Mondjuk már én is gondolkoztam rajta, mert akkor már fél éve jártunk. Én nem tapasztaltam a szedésétől semmit, csak migrént ha megvan. De az amúgy is van. L/22
2009. aug. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4 hónapja jártam a barátommal, mi is gumival szerettük volna, de nem jött össze. Ez mondjuk 1 hónap eltetével volt és nem sikerült. Utána még maradtunk a pettingnél és akkor megbeszéltem anyuval és nem nagyon ellenkezett, mert a mamám rábeszélte. Én mondjuk 14,5 voltam a barátom meg 17. Még mindig együtt vagyunk, már másfél éve :). Remélem te is meg tudod beszélni anyuddal. Meg írtad is hogy 18 vagy így már hozhatsz saját döntéseket is és felirathatod egyedül is. 16/L
2009. aug. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
szerintem meg hüvelygyűrűt használj, sokkal egyszerűbb, nem kell minden nap figyelned hogy mikor veszed be, meg hogy egyáltalán beveszed-e a tabit... és nincs is annyi mellékhatása. legalábbis nálam a tabi totál felborított, de a gyűrű egyáltalán.
2009. aug. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
előző vagyok, én 15 voltam a tabi kezdésekor, de 2 hét után abba kellett hagynom. utána csak óvszer volt (semmi gáz nem volt vele). aztán most 16,5 évesen próbáltam a gyűrűt.
2009. aug. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel 18 éves vagy így nem korai. az alatt még túl korai lenne szerintem. Én 19 évesen kezdtem el. 1000x jobb mint a gumi:)

L20

2009. aug. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi...De ha pl. elhíznánk, több fölösleg lenne rajtam, akkor azt tornával le lehet adni, ugye? Vagy amíg szedni fogom, addig kövér maradok?(Ez csak egy példa, mert érdekelne)

Anyummal beszéltem, nem lesz gond. Ma este még a barátommal beszélek.


Nálatok ki fizeti a tabit?

2009. aug. 26. 19:34
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy elhízol. Én kicsit híztam, de kicsit örültem neki, mert így van mellem, de már nincs rajtam semmi felesleg szinte. Én tornázok, van egy csomó Rubint Réka dvd-m. :D Most 46 kg vagyok sztem kevés és most hízni szeretnék de nem megy és másfél éve szedem már. Amúgy felét én fizetem. 16/L
2009. aug. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!