Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire nyomjam fel a tampont?

Mennyire nyomjam fel a tampont?

Figyelt kérdés

Ma jött meg először. Anyukámnak szóltam,adott betétet.De mondta,hogy holnap tegyek fel tampont,mert egy részt tesim lesz.Kettő,azzal kisebb az esély,hogy átázok.

Az előbb megpróbáltam feltenni. De nagyon nyomott,ahogy jártam,meg ültem. Nem nagyon ment feljebb se. Mennyire kell felnyomni? Mert nekem a tampon töve kint volt.


2012. nov. 25. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Annál azért beljebb kell. Nekem kb. a mutatóujjam vége érinti, amikor teljesen benn van. Ha szúr, akkor nem jól van fenn. Ha nem megy fel rendesen, akkor lehet, hogy nem vérzel eléggé és inkább a betét ajánlott, persze azzal tesizni nem jó. Pici krémet ha teszel a végére, könnyebben felmegy, de ezt csak akkor csináld, ha tényleg nem jó a betét.

Egyébként csak az első pár alkalommal bénázik mindenki.

2012. nov. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Annyira nyomd fel a hüvelyedbe,h ne látszódjon ki, csak a,h is írjam madzagja, szóval teljesen fel kell dugnod,h a tampon benned legyen mélyen a hüvelyedben! Hidd el sokkal kényelmesebb egy tampon, mint egy betét, mert a betét elcsúszhat, kifolyhat és átázik a bugyid! Hozzá fogsz szokni, csak az elején kényelmetlen a használata!

20/N

2012. nov. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!:)
2012. nov. 25. 18:59
 4/8 anonim ***** válasza:
3-4 centi mélyen legyen alja. Akkor van jó helyen, ha egyáltalán nem érzed, hogy ott van.
2012. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Ezt olvasd el Kedves Kérdező!

2012. nov. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az élet egyik legfontosabb szabálya: sose higgy el egészségügyi tanácsot olyantól, aki utána a saját termékét reklámozza. ez vonatkozik a fentebbi linkre.


20 éve használok tampont, semmi bajom nem volt soha.

2012. nov. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászok is ellenzik a tampont, legalábbis a többségük. Attól, hogy valakinek évtizedekig nincs tőle baja, másnak még lehet.
2012. nov. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

először is: most még a legkisebb tampont (mini) használd ha eddig nem azzal próbálkoztál volna :)

másodszor: én úgy a mutató ujjam második ujjpercéig szoktam kb felhelyezni. itt már elvileg nem kellene érezni de sajnos én akárhova is teszem, mindenhol érzem viszont még így a legkényelmesebb és a legkevésbé kellemetlen :)

harmadszor: nem tartok biológia órát, hogy miért jobb a betét, mint a tampon de azért leírom azt amit én gondolok. ugye a tampon benned van órákat, ott felszívja a hüvelyed természetes váladékát (ami nedvesen tartja és kialakítja a természetes savas védelmet) és a vért is. és persze még jó meleg is van. a meleg és a nedves közeg pedig kedvez a baciknak...ha nem lenne bent a vér (a tamponba beszipkázva persze), akkor nem tudnának elszaporodni a savas közegben viszont mivel ott a vér és a felszívott hüvelyváladék miatt száraz a hüvely, így tudnak szaporodni (és ez nem egészséges). azonban ha kifolyik a vér és megköti a betét akkor lehet, hogy szaporodnak a bacik de be nem nagyon jutnak, hiszen a hüvely természetes savas védelme megóv :)

ez persze nem nőgyógyászati szakvélemény, csak az én véleményem a dologról...szóval ne vegyél erre mérget :)

2012. nov. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!