Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 52 éves feleségemen egészségüg...

52 éves feleségemen egészségügyi abortuszt csináltak és eltávolították a spirált (9 éve volt fent). Ezek után kell valami fogamzás gátlásra figyelmet fordítani?

Figyelt kérdés
52 éves feleségemen egészségügyi abortuszt csináltak és eltávolították a spirált (9 éve volt fent). Ezek után kell valami fogamzás gátlásra figyelmet fordítani? Minden fajta szexuális közeledést elutasít, még "kézi munkát is". Pedig nem akarok ajtóstól a házba rontani!! "Nekem méh összehúzódásom van ott lent is ilyenkor!" Hát 33 évi együttlét után azért ez nem semmi ha ez igaz!! Nem vagyok én sem George Clooni; sem Brad Pitt sem Fenyő Íván.!!! Mennyi idő után lehet hagyományos szex ha panaszmentes a műtét óta? Szerintem női huncutság van a válaszaiban!

#Egészségügyi abortusz #Fogamzásgátlás klimax után
2012. nov. 27. 00:49
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
6 hét alatt minden műtéti beavatkozás meggyógyul!
2012. nov. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Ne hidd, hogy huncutkodik. Azért gondolj bele mégis egy gyereket veszített el, egy komoly és fájdalmas műtéten eshetett át. Ez egy nőnek nagy lelki és érzelmi teher. Ez nem rafinéria hidd el, ha eddig minden rendben volt a műtét előtt akkor egyértelmű, hogy még nem szedte össze magát.


Mindenképp beszélj vele nyugodtan, vedd rá és hagyd, hogy beszéljen hallgasd meg és biztosítsd arról, hogy ketten oldjátok meg a problémát mert ott vagy vele.Légy mellette és éreztesd a szereteted. Szépen idővel fel fog oldódni de ilyenkor türelemre van szüksége és nem nyomulásra.


Lehet attól retteg, hogy megismétlődik. Azért egy spirál is elhasználódik ennyi idő alatt. Egy évben legalább egyszer el kell menni egy alapos kivizsgálásra. Az ő korában már másképp kell védekezni. Azt szerintem díjazná, ha felajánlanád neki, hogy menjetek el közösen egy nőgyógyászhoz megbeszélni a megfelelő fogamzásgátlási módszereket.


Orvosi vonalon meg inkább tényleg az orvossal beszélj. A műtét után erről el kellett volna beszélgetni veletek mikor tekinthető gyógyultnak és mikortól lehet ismét együtt lenni.

2012. nov. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Mit értesz egészségügyi abortusz alatt?
2012. nov. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egészségügyi kaparásra gondolt, nem abortuszra. Kitisztították a méhet.


Igen, előfordulhat még terhesség, kicsi valószínűséggel, de nem lehetetlen.

2012. nov. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért pár hetet illene várni, legyen türelmed. És ne hozzad a párod kellemetlen helyzetbe, de legyél vele kedves, meg öleld át, simogasd meg, de még ne akarj szexet. Egyébként jó, hogy így kívánjátok egymást. De a női huncutságot is türelemmel kell viselni, mert mindenféle beavatkozás megviselhet egy nőt. Ha csak egészségügyi volt, akkor is túl kell rajta lenni.
2012. nov. 27. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapból 6 hétig tilos a szex.

És érhető, hogy nem nagyon van kedve hozzá...azért a nők elég nehezen viselik az abortuszt akkor is, ha nem akarták a gyereket.


Viszont a spirált 5 évente cserélni kellene. Nem kell csodálkozni, hogy teherbe esik, ha 9 évig nem cseréltette....

Talán azt is érzi, hogy hibás a dologban, ami megint csak rátehet egy lapáttal.

2012. nov. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a 4-es látja jó.


Egészségügyi kaparás lesz az.

Eltávolítják a megvastagodott méhnyálkahártyát.


A spirál (ha nem hormonos, márpedig csak a nem hormonos maradhat fent tovább, mint 5 év) folyamatos gyulladást tart fent.

Elképzelhető, hogy bele is nőtt a méh falába.


-> ezért lehetett szükség a kaparásra.

------

Kérdező!


Igen, az orgazmus méhösszehúzódással jár!

Nem csak a hüvelyi orgazmus, hanem akkor is ez történik, ha csak kívülről izgatod!


Gondolj bele!

Jelenleg a méhe a gyulladt állapotból gyógyul. Megkapargatták a falát. Leszedték a gyulladt darabokat. Eltávolították a benőtt fémet.


Persze, hogy érzékeny!


Nem örömet, hanem fájdalmat okozol neki!


6 hét a minimum gyógyulási idő, de idősebb korban sokkal nehezebben regenerálódik az emberi szervezet.

Lehet, neki több idő lesz!

-----


A fogamzásgátlás pedig...


Nem írtad, hogy átesett-e a menopauzán a nejed!

Csak akkor nem kell a fogamzásgátlásra gondot fordítani!


Viszont olvass utána:

a változókor után nagyban megnehezedik a nők szexuális élete.

Az ösztrogénhiány miatt a libidó is csökken és a természetes síkosság is elillanhat.


Sokkal több odafigyelésre van ezért szükség. Hosszabb előjátékra, nagy valószínűleg síkosítóra is.

2012. nov. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!! Igen már volt menapauzája! ÉS NEM ismétlem NEM volt TERESSÉG; GYEREK!! Van két fiúnk 1 32 éves és 1 26 éves! Mindegyiknek van kis gyártási hibája DE igyekszünk Javítani Rajtuk!!:)) Én úgy tudom hogy változó kor után nagyon nagyon kicsi a terhesség esélye!!

A "7" nagyon jól ráérzett a problémámra amit tudni szerettem volna. Bocsi ha valakinek nem fogalmaztam jól.

2012. nov. 28. 01:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!