Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3 hete feszül, fáj a mellem....

3 hete feszül, fáj a mellem. Valami ötlet a fájdalomcsillapításra?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek és iszonyúan fáj a mellem.Eddig itthon csak sportmelltartót hordtam,de mostmár rendes merevítős szívacsos melltartót kell felvennem,mert annyira fáj az egész mellem,hogy a súlyától csak még erősebb a fájdalom. Akkor kicsit jobb,ha masszírozom,de alig bírok gyakorlatilga hozzáérni,így a masszázs már szinte kivitelezhetetlen. Nem szeretnék fogamzásgátlót váltani,mielőtt ezt tanácsolja valaki,mert már váltottam,és abba sem szeretném hagyni.Csak tippeket szeretnék,hogy hogy enyhíthető a fájdalom,mert pár nap múlva megjön,és utána jobb lesz,de addig már nem akarok szenvedni. Borogassam vagy mit csináljak?

Köszi előre a hasznos válaszokat!


2012. nov. 29. 07:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem írni,hogy egy hónap alatt híztam 5 kilót így a mellem is nőtt,talán ez is oka lehet a fájdalomnak, a hirtelen növekedés.
2012. nov. 29. 07:28
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Mindenképpen menj el a nögyógyászhoz, hogy vizsgálon meg, és esetleg másik fogamzásgátlót irjon fel. Ugyanis ez az egyik mellékhatása a nem megfelelö gyógyszernek, és ha nem váltasz, akkor komolyabb baj is lehet belöle.


Akutan nem tudom, mit lehetne tenni, megpróbálhatod borogatni, de nem hiszem, hogy sokat segitene.

2012. nov. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Pedig valószinüleg fogamzásgátlót kellene váltanod.

Az, hogy már váltottál, nem indok, addig kell keresni, amig a neled megfelelöt megtalálod.

A nem megfelelö tabletta mellékhatása lehet mellrák is, éppen a rossz hormonális szabályzás miatt.

2012. nov. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jajj,ne rémisztgessetek! Amúgy már közel egy éve szedemés csak most jött elő ez a probléma.előtte Cypromixet kellett szednem és azt 2és fél évig szedtem,holott csak fél évig lett volna szabad.De annál csak az utolós fél évben volt az,hogy a gyógyszerszünetben fájt a mellem,de hát az meg úgyis azért volt,mert megjött. De ezt most tényleg nem értem mitől van,meg mért most jött elő ez a probléma.Hát más nincs,kérek időpontot,aztán egyeztetek az orvossal.Most Symiciát szedek,mertbár a dokim Jangge-t írt fel,de azt nem kapott már 1 éve az itteni gyógyszertár,így ezt ajánlották,mert ugyanaz az összetevője, a dokim meg már automatice ezt írja. Ja és nálunk nem szokás viszgálatra küldeni az embert fogamzásgátló írása előtt...
2012. nov. 29. 08:08
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

"Most Symiciát szedek,mertbár a dokim Jangge-t írt fel,de azt nem kapott már 1 éve az itteni gyógyszertár,így ezt ajánlották,mert ugyanaz az összetevője, a dokim meg már automatice ezt írja."


Attól, hogy látszólag ugyanaz a hatóanyaga, a gyógyszerek közt vannak különbségek. Könnyen lehet, hogy ezért vannak problémáid, ha a közeli gyógyszertárban nincs, akkor vedd meg máshol, ahol azt adják, ami fel van irva, vagy a gyógyszertárban ragaszkodj ahhoz, hogy azt adják - ök meg tudják rendelni a központból.


"Ja és nálunk nem szokás viszgálatra küldeni az embert fogamzásgátló írása előtt..."


Ha az orvos nem vizsgál meg, mielött felirja a fogamzásgátlót, akkor sürgösen keress másikat, mert kivizsgálás nélkül igen sokat árthat a nem megfelelö gyógyszer, föként ha a szervezeted valamiért nem birja a fogamzásgátlót.

2012. nov. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát egy gyóygszertár van a városban és mikor mondtam a nőnek,hogy nekem Jangee kell,húzta a száját,hogy akkor most azt neki meg kell rendelnie,jajj.De mivel nekem aznap kellett elkezdenem így nem volt idő rendelni,így adta a Symiciát,mert hogy ugyanaz csak a gyártó más.Aztán 3 hónap múlva mondtam ezt a dokinak,mikor mentem iratni és akkor már a Symiciát írta.

Amúgy sajna nálunk tényleg nem viszgálnak meg mielőtt gyóygszert írnak,csak annyit kérdeznek,ha valaki először megy,hogy mikor volt az utolsó menstruáció,normális volt-e a vérzés,volt-e trombózisos a családban éééés ennyi. Ha meg már rendszeresen iratja az ember,akkor max jobb esetben annyi a kérdés,hogy normális-e a vérzés és már írják is. De hogy mondjam meg a dokinak (3 van nálunk,egyik sem küld laborba gyógyszerírás előtt),hogy legyen már olyan kedves,csináltasson vérképet,stb amit ilyenkor kell,hogy tutira rátapintsunk melyik fogamzásgátló jó nekem! Mert ez sem buli,hogy már kétszer kellett váltanom,mert rosszul voltam tőle.

2012. nov. 29. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!