Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent a nőgyógyászaton...

Mit jelent a nőgyógyászaton kapott papíromon ez a mondat?

Figyelt kérdés

Sajnos az orvos válaszolós oldalakon egy hete nem kapok választ,gondoltam,hátha itt valaki tud segíteni.

Ez van az eredményes papíromra ráírva: Szdg: HPV effectus mellett kialakult középidős dysplasiát mutató ectocervicalis hám a vizsgálatra küldött anyagban. CINII.

Volt egy LLETZ műtétem P3-as eredmény miatt.Arra gondoltam,hogy ez a mondat a CINII magyarázata,mert ez ugye a sejtek középsúlyos rákmegelőző állapotát jelenti,mármint a CINII-es eredmény.De lehet,tévedek.De mi az a "HPV effectus"? Valaki segítsen,mert be vagyok tojva kicsit!


2012. nov. 29. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Én inkább az orvosomat kérdezném meg ahelyett, hogy itt a neten kérdezősködnék, kutakodnék.


De azért minden jót kívánok neked!

2012. nov. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi.De ha meg tudtam volna kérdezni,megtettem volna,de most itt teszem fel a kérdést,hátha tud rá valaki válaszolni!
2012. nov. 29. 09:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Hívd fel telefonon a dokit és kérdezd meg tőle. Ha így nem megy, akkor egyeztess vele időpontot és menj vissza konzultációra.
2012. nov. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
HPV effectus azt jelenti, hogy HPV hatására alakult ki. Ez most a műtét utáni szövettani diagnózis (szdg)? Az, hogy középidős dysplasia azt jelenti, hogy van egy középsúlyos rákmegelőző állapot a méhnyakon (az a cervix), ami miatt elvégezték a konizációt. Ne legyél betojva, a műtét igazából gyógyulást jelent, de kb fél évenként még ezután is el kell járnod rákszűrésre.
2012. nov. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Igen,egyébként akkor végülis jól értelmeztem az egészet,csak gondoltam,megkérdem,mert biztos ami biztos.Nekem is azt mondták,hogy ezzel a kúp alakú bemetszéssel lényegében meg is gyógyítottak. Most 3 havonta kell mennem ,aztán pedig fél évente. De azt hiszem,már sosem fogok rettegés nélkül várni a szűrés eredményére...
2012. nov. 30. 06:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy a méhnyakrák egészséges sejtekből kialakuljon, több év kell. Ha ilyen sűrűn jársz a szűrésre, akkor szinte biztos, hogy időben elkapják a megelőző állapotokat és tudnak segíteni. Tudom, hogy nem egyszerű, de annak, aki jár a szűrésre, abszolút nem kell aggódnia amiatt, hogy kialakul nála a méhnyakrák. Amúgy hány éves vagy és milyen sűrűn jártál? Minden jót! :)
2012. nov. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Évente jártam és 22 vagyok. Sajnos hallottam olyat,hogy valaki egyik évben elment,jó lett a szűrés eredménye,másik évben meg már rákos volt.
2012. nov. 30. 08:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Azta :O Nekünk így tanítják, ahogy leírtam (orvosira járok), de hát sok tankönyvbe nem illő eset van. Sajnálom minden esetre, tényleg minden jót!
2012. nov. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi.Hát ez is példa arra hogy a természet nem mindig papírforma szerint működik...Sajnos!
2012. nov. 30. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!