Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Holnap megyek nögyógyászhoz,...

Holnap megyek nögyógyászhoz, mert biztosan van valami fertözésem, gombám. Az orvos ezt azonnal megtudja állapítani, hogy miröl van szó, vagy mintát kell vegyen elöször, laborba küldi, és majd csak ezután kell visszamenjek az eredményért?

Figyelt kérdés
2012. dec. 5. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Normális orvos kenetet vesz, hiszen csak így lehet biztosan megállapítani, hogy mi okozza a panaszaid, és így lehet megfelelő gyógymódot ajánlani.
2012. dec. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászaton vesznek mintát, azt elküldik tenyésztésre, ami általában 1 hét, mire elkészül, de ahová én járok, ott a tünetek alapján írnak egyből gyógyszert is és mondják, hogy 1 hét múlva menjen vissza az ember az eredményért.

De én például hüvelyi fertőzéssel nem nőgyógyászhoz, hanem bőrgyógyászhoz mentem legutóbb. Igaz, magánrendelésről volt szó, de egyből kaptam időpontot, nem kellett várnom és ő egyből megnézte mikroszkóp alatt a mintát, így látta, hogy milyen kórokozó volt a hüvelyemben. Egyébként sokkal szélesebb és komolyabb kezelést kaptam, mint a nőgyógyászaton. Gyógyszer, gombaölő krém mellett védőkrémet, ami véd a későbbi fertőzések ellen is, illetve külön fürdőkenőcsöt is.

2012. dec. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk az SZTK-ban 2 nap múlva megvan az eredmény, csak akkor írnak fel rá valamit.
2012. dec. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!