Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha gombás fertőzésem van és...

Ha gombás fertőzésem van és nem kezelem, lesz komolyabb következménye?

Figyelt kérdés

Pl.: Hüvelygomba, lábgomba...

Nem azért mert nekem van ilyen, hanem azért mert kíváncsi vagyok.


2009. aug. 22. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha gombás fertőzésed van, az nagyon viszket, így nem hiszem, hogy képes vagy nem kezelni. Valamint, minden gombás fetőzés fertőző, így, ha nem kezeled tovább fertőz.


A hosszas kezeletlen hüvelygomba akár meddőséghez is vezethet.

2009. aug. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

hát eléggé elszaporodnak és majd meg lehet örülni a viszketéstől és egy idő után baromira bepirosodik (repedezhet is) és fájdalmassá válik.

Szóval minél hamarabb elkell kezdeni kezelni

2009. aug. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

IGEN!

Ezt mihamarabb kezelni kell!!! Azért, mert amikor a tünetek megjelennek, általában csak a hüvely legalsó része fertőzött, viszont, ha nem kezded időben a kezelést, egyre feljebb és feljebb kúszik a fertőzés, akár a méhedre is rámehet!

Nagyszerű hüvelykúpokat lehet kapni már vény nélkül is, de ezt csak annak ajánlom, aki rutinos.

Tehát inkább menj el orvoshoz!

2009. aug. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hülye az, aki nem kezeli, két okból is. Az egyik az, hogy a nem kezelt hüvelygomba tényleg okozhat meddőséget, ráadásul elég közérzetromboló, hiszen hihetetlenül viszket és csíp....


Másrészt ha ezzel elmész uszodába, strandra, ráülsz a wc-re vagy megfogod a kilincset úgy, hogy nem mostál kezet, más nők is elkaphatjk tőled a fertőzést. Lábgombával ugyanez a helyzet, nem véletlenül mondják, hogy idegen helyen papucsban zuhanyozzunk.

2009. aug. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha magától elmúlik, akkor nemvalószínű.

(nekem már múlt el magától:D mire eljutottam az orvoshoz, közölte h semmi bajom nincsen, azelőtt pedig viszketett, igaz nemvolt se folyás, se semmise, és a viszketés is tűrhető volt)

2009. aug. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!