Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tesz a nőgyógyász, ha...

Mit tesz a nőgyógyász, ha menstruáció kimaradásával fordulok hozzá?

Figyelt kérdés
Utoljára október közepén jött meg, azóta semmi. A terhesség fennállhatna, de a tesztek negatívak. Már 9 éve menstruálok, szóval nem a kezdeti rendszertelenség lehet az oka, júniusban szültem, de azóta már 3x megjött rendesen. Mit vizsgál ilyenkor?
2012. dec. 18. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt ilyen gondom, de én fogamzásgátlót szedtem és úgy maradt ki.

Megvizsgált kézzel, csinált egy ultrahangot, megkérdezte milyen gyógyszert szedek, mióta, volt-e rákszűrésem, kérdezte a terhességet. Azt teljesen kizártam, teszt is negatív lett.

Az orvos szerint az akkor szedett fogamzásgátlóm nem volt megfelelő, kaptam másikat, illetve egy olyan gyógyszert, ami menstruációs zavarok fennállására van. És ahogy azt beszedtem meg is jött a vérzésem és a másik fogamzásgátló mellett is rendszeresen van.

De ha nem szedsz fogamzásgátlót, szerintem akkor is kézi vizsgálatra, ultrahangra, esetleg vérvételre számíthatsz.

2012. dec. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de nekem augusztusban jött meg utoljára, úgyhogy ez engem is érdekelne. :s


Én egyébként első körben hasi ultrahangra fogok most elmenni, az kimutatna már mindenféle rendellenességet: ciszta, mióma, meg hasonlók. Remélhetőleg ilyen nem lesz, és akkor gondolom hormonális okai lehetnek...


Szerintem a nőgyógyász is csinálna ultrahangot, szóval azt neked is biztosan fog.

2012. dec. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Megnézne UH-val, hogy van-e terhesség vagy vmi szervi eltérés. Ha az nincs, akkor hormongond. Ha értelmesebb fajta orvos, akkor elküldene hormonvizsgálatra.

De az orvosok 90%-a csak fogamzásgátlót ír ilyen esetben, ami semmire nem jó (persze ha már nem szoptatsz).

2012. dec. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 20. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!