Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A doki elküldött gasztroentero...

A doki elküldött gasztroenterológia vizsgálatra. De nem mondott semmi konkrétat, hogy ez milyen vizsgálat és miből áll? Erről szeretnék érdeklődni! (Vastagbélgyulladást állapított meg)

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg vastagbél tükrözésed lesz, amikor is egy kis kamerával belülről megnézik a bélnyálkahártyát.Az eszköz a colonoscop. Ez egy hosszú cső, aminek a végén fényforrás van és a mini kamera.

Otthon előtte való este és aznap reggel meg kell csinálni a felírt szerekkel a béltisztítást. Tulajdonképpen megiszod aztán kitisztulsz. A lényeg, hogy minden kijöjjön a belekből , hogy az orvos a tiszta bélnyálkahártyát lássa és az esetleges eltéréseket.A végbélnyíláson keresztül vezetik fel az eszközt.

2012. dec. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
huuhh.. hát ez nem hangzik túl kellemesnek :D de köszönöm szépen a választ!!
2012. dec. 18. 20:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez elég kellemetlen.


Sok ember jár hasonló cipőben mint te, vagy kicsit rosszabban, kicsit jobban.. megszokott, de nem természetes és nem is jó.


Választhatsz gyógyulást is, de az orvosaid nem biztos hogy fognak erre figyelmeztetni.


Különböző krónikus bél problémákon, gyulladásokon a glutén elhagyása sokat segít, de ajánlom megszívlelésre a paleolit táplálkozási szokásokat.

Mielőtt gyógyulás helyett romlana az állapotod.

2012. dec. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vastagbél gyulladásnál először ultrahangot és széklettenyésztést és labort csinálnak. Ha az nem ad egyértelmű eredményt, akkor szóba jöhet a tükrözés, de nem ez az első lépés. Ne aggódj. Nem fognak mindjárt egy csövet beléd tuszkolni!
2012. dec. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Voltam laborban is ott minden rendben,

vérkép eredménye: vashiány(!!!)

majd pénteken voltam uh-on és ott állapította meg a doki hogy vastagbélgyulladásom van, és nagyonnagyon ajánlja a gasztroenterológia vizsgálatot!

holnap megyek a házi orvoshoz, viszem az összes leletemet, és kiváncsi vagyok, hogy elküldd-e erre a vizsgálatra a békesség kedvéért.

köszönöm a válaszokat! :)

2012. dec. 19. 17:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Vashiányt és bél gyulladásokat a gabonák okoznak.
2012. dec. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
gabonák???????????
2012. dec. 20. 22:01
 8/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: vér vagy nyálka nincs a székletedben?

A vérszegénység miatt gondolok erre, de kis mennyiség keveredhet a széklettel, ezt sajnos észre sem vesszük.

(Nagyobb mennyiségnél fekete a széklet az emésztett vér miatt)

/ colitis ulerosa vagy a Chron betegséget kell kizárni, erre jó a tükrözés/

2012. dec. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kezdek el a gabonák káros hatásairól írni, szabad az internet és hála a tudásnak én már nem vagyok beteg, már tudod miről olvass, mi okozhat nálad problémát, innentől többet segíthetsz magadon mint bármelyik belgyógyász segíthetne rajtad.
2012. dec. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!