Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egészségügyi küret után miket...

Egészségügyi küret után miket tapasztaltatok? Mennyit kell várni a baba projekttel?

Figyelt kérdés
20hetesen elvetéltem novemberben, most decemberbe mivel bent maradt egy szövet, ezért küretre volt szükség. Ez egy hete volt. Kb keddig barnás folyásom volt, rozsda színű, nem véreztem igazán csak az első két napon. Kedden átment rózsaszínesbe a barna.. Elvileg hétfő körül kellett volna megjönnie. Lehet, hogy a szervezetem így oldotta meg azt, hogy megjött, mivel nem volt nyálkahártya ami levált volna? Mennyi a teljes felépülési idő egy ilyen után?

2012. dec. 20. 11:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom ami veled trtént:( Szerintem ugyanúgy kell várni az együttléttel elgalább 4-6 hetet. Sokak orvos szerint a sima vetélés után is nem árt várni 3 hónapot az újabb teherbeeséssel,hogy midnen visssza álljn. Ilyenkor sokszor kell pár hónap a szervezetnek hogy vissza álljon rendesen megjöjjön stb. végképp így hogy már ennyire előre haldott volt a terhességed.
2012. dec. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
De a legbiztosabb ha az orvosodat kérdezed erről.
2012. dec. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Pont ezért kérdeztem meg itt, mert a doki pár napot mondott, a papíron meg 4 hét van. Jövő hét csütörtökön kell mennem kontrollra, meg a zárójelentésért, akkor lesz két hete. A babatémával várunk, csak szeretném már megszeretgetni a páromat. (egyébként csak lombik esélyes, mert PCOS-m van.)

Köszi a válaszokat!

2012. dec. 21. 08:45
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is PCOS vagyok. De ettől még lehetne inszemmel, de sokaknak spontán is sikerül ha kezelve van. Emiatt volt a vetélés? Mert az elején tudom hogy nagyon gyakori ha nincs kezelve, de félidőben.....(előző voltam)
2012. dec. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szia! Pcos-m kezelve van, szedek letroxot, mert pajzsmirigy alulműködéssel párosult. Bevérzett a placenta, nem tudni mitől. Trombotikus gócok voltak méhlepényben. Azt mondta az itteni prof, hogy ez bármitől kialakulhat, idegesség, megerőltetés, emelés.

Nézték a hormonszintjeimet havonta, nem tudták megmondani mitől következett be a vetélés.

Próbálkoztunk inszemmel is, de annak nem volt eredménye, így inkább mentünk lombikra, amikor a hormonjaim rendben voltak.

Neked hogy kezelik a PCOs-t?

2012. dec. 22. 08:02
 6/13 anonim ***** válasza:

Szörnyű lehetett:( Volt tényleg valami megerőltetés vagy nem volt semmi különös?

Én diérázok és gyógyszert (meckformint) szedek. Sajna a sporthoz épp lusta vagyok. Elsőre sikerült a lombik? Nálunk most kicsit pihentetve van a baba téma. De kezelésen még nem voltam elötte sem. Mivel nagyon enyhe IR-em van nagy az esély a spontán teherbeesésre. Ennyi esélyt megadunk neki egyenlőre. Attól hogy nem sikerült inszemmel sem nektek simán előfordulhat hogy spontán is sikerülhet. Az esély mindig meg van. Sok ilyet hallottunk már tudod. Ismerek olyat akinek 7 lombikja volt hiába aztán egyszercsak spontán sikerült. 7 évet vártak a babára. Ráadásul ha már volt terhesség azazt mondják azért is könnyebb mert már "tudja a szervezet mit kell csinálnia". Ezért van az hogy sokan mesterségesen öszsehozott baba születése után 2-3 hónappal terhesek leszenk, mivel ugysem védekeznek mert ugysem sikerült X évig elötte sem.

Remélem nektek is hamar sikerül újra, akár így akár úgy.

2012. dec. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem is enyhe IR-t mondtak, amit a terhesség fura módon rendbe hozott, bár azóta nem voltam még cukorterhelésen. Én nem hiszem, hogy összejön nálunk spontán, de bízom a következő lombikban! Elsőre sikerült legutóbb mindkét visszakapott embrió beágyazódott. Kb 1 hónappal előtte kezdtem el vitamint is szedni. Én nem szedem a merckformint, mert mindegyik változattól durván megy a hasam. Remélem márciusban tudunk indulni új programmal, addig még diéta, mert én is lusta vagyok az aktív mozgásra. Januártól rá kéne szedni magam pedig! Családomban több nőnél is előfordult PCOs, szerintem anyumnak is az volt, csak neki még nem kezelték 30-40 évvel ezelőtt. Két rokonom női ágon amint megfelelő súlyra fogyott, a hormonjai elkezdtek jól működni, és sikeresen teherbe esett, és ki is tudta hordani. Nekem is akkor lett rendszeres, mikor elkezdtem fogyni. Muszáj lesz mocorogni valamit! Szorítok nektek is, és én nem várnék a természetesre, ha már babát szeretnék, bár én magamból és a saját tapasztalataimból indulok ki!
2012. dec. 24. 22:07
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekünk most más terveink vannak azért nem vagyunk rajta a baba dolgon. Csak nem védekezünk mert hülyán jönne ki ennyi idő után, ugy vagyunk vele ha annyira akar jönni jöjjön. De most nem erre koncentrálunk.Ha újra ez lesz a fő akkor megyek segítségért. Nekem fogynom nem nagyon kellet eleve mert 58-ról indultam, ez lement 50-re most 52 vagyok. Ikrek voltak?:( Mit mondtak mikor ajánlatos újra bele vágni? Szeretnétek azonnal? Vagy még kell idő hogy feldolgozd?
2012. dec. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, így már értem.

Azt mondták, hogy három hónapot kell várni, kb annyit fogunk. Két menstruációt javasoltak, a másodiknál mehetek vérvételre. Na, nekünk kb ez meg is lesz, mert ugye 4 hét után volt a küret, és tegnap megjött. :D Kb ha aküretet nem számolom, akkor egy hetet késett, ez nálam még belefér. Én ezt betudom első menzinek, mivel tök magától jött meg. Még egyet megvárunk, de ha az időben jön meg, akkor már elmegyek vérvételre. Addig, amíg nem látok vigyorogni egy picurt, aki az én vérem, addig szerintem nem fogom feldolgozni teljesen. Még lehet, hogy akkor sem, de az már nagyot lök majd rajta. Kicsit kezdek félni, nehogy megint csalódjak, de muszáj bátornak lenni, és újra belevágni, mert fél év múlva sem lesz jobb. Csak fogy az időm. Amúgy igen, mindkét megtermékenyített petesejt megtapadt, így bízom benne, hogy most is meg fog. Még megy a vita, hogy egyet, vagy kettőt fogunk visszakérni, ha sikerül egyáltalán annyi petét megtermékenyíteni.

2012. dec. 25. 23:12
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyon remélem hogy sikerrel jártok megint elsőre és hogy minden rendben is lesz. Gondolom ez nem egy gyakori dolog ami veletek történt így remélhetőleg nem lesz gond...
2012. dec. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!