Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrák? HPV vírus?

Méhnyakrák? HPV vírus?

Figyelt kérdés
Tisztálkodásnál vettem észre, hogy a méhnyakam belső részén megjelent valamilyen kitapintható elváltozás. Tapintásra egykét pattanáshoz hasonlít. Vérzés nincs, folyás és enyhe viszketés van, bár valamilyen gombás fertőzés lehet az oka, ma kezdtem helyileg kezelni.
2012. dec. 22. 01:26
 1/4 anonim ***** válasza:
nőgyógyász majd megmondja
2012. dec. 22. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Te a hüvelyedet is tisztítod? Nagyon nem kéne! Pláne a méhnyakad!
2012. dec. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ezen gondolkodom, hogy Te tisztálkodás közben felnyúlsz magadnak és a hüvely végén megtapintod a méhszájat? Ez 6-8 cm mélyen lenne, mondjuk ez a ciklustól is függ. A méhnyakat már egyébként nem tudod kitapintani, oda csak szülés közbeni kitáguláskor fér be az ujj.

Szerintem Te a hüvely bemenetről írsz és lehet, hogy ott lett ilyen Bartholini cisztád. Gombás fertőzésnél ilyen túrós, nem szagos váladék termelődik és nagyon viszket mind a hüvely nyílás, mind maga a hüvely. Gombánál nem szokott pattanás szerű képződmény lenni, mert a gomba a nyálkahártya felületén telepszik meg.

2012. dec. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tisztítom a hüvely belsejét, csak ellenőrizni szoktam belülről, néha kicsit végigtapogatni, nincs-e valami észrevehető elváltozás, vagy akármi. Azt vettem észre, hogy a méhnyak száján (ez a gyűrű alakú zárt nyílás)apró kitapintható valamik jelentek meg, és mivel eddig nem voltak ott, gyanítom nem normális. Jövőhéten elmegyek orvoshoz, csak gondoltam hátha volt már valakinek hasonló.
2012. dec. 22. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!